2020 m. rugpjūčio 3 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Lietuvos Respublikos Vyriausybėje jau aptartas pasirengimas naujiems mokslo metamsSpausdinimo versija

LR Vyriausybė nutarė, kad mokslo metų pradžia bendrojo ugdymo ir profesinėse mokyklose prasidės rugsėjo 1 dieną. Aukštųjų mokyklų pirmo kurso studentams mokslo metų pradžią rekomenduoja vėlinti, nes dėl vėliau vykusios brandos egzaminų sesijos šiemet priėmimas į universitetus ir kolegijas baigiasi rugpjūčio pabaigoje, paskutinės sutartys su aukštąja mokykla bus pasirašomos rugsėjo pradžioje. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija LR Vyriausybėje pristatė naujų mokslo metų veiksmų planą. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rengiasi trims scenarijams, kurie priklausys nuo epidemiologinės situacijos: įprastam ugdymui, mokymui nuotoliniu būdu arba derinant įprastą ugdymą su nuotoliniu.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, atsižvelgdama į esamą epidemiologinę situaciją, labiausiai tikisi, kad mokiniai bus ugdomi grupėse ir klasėse, laikantis nustatytų sveikatos saugos reikalavimų. Tačiau išliekant kad ir mažiausiai tikimybei dėl mokymosi nuotoliniu būdu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ruošiasi ir šiam scenarijui. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija planuoja papildomą mokyklų finansavimą, kad jos galėtų apsirūpinti informacinių technologijų  priemonėmis, taip pat planuoja tobulinti mokytojų skaitmenines kompetencijas. Šiam procesui numato skirti 12 mln. eurų. Rugpjūčio antroje pusėje, kai mokyklų vadovai ir mokytojai grįžta po atostogų, yra jau numatyti seminarai, mokymai, kaip dirbti su IT sistemomis ir mokomosiomis platformomis.

Plačiau pasirengimas naujiems mokslo metams, rengiami ir parengti dokumentai išsamiai bus pristatomi kitą savaitę LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje vyksiančioje spaudos konferencijoje. 

Parengta pagal LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos portalo informaciją

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)