2021 m. gruodžio 5 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus naujienos
Globalaus švietimo savaitės veiklose aktyviai dalyvavo ir Grinkiškio gimnazijos septintokės

Lapkričio mėnesį visame pasaulyje vyko „Globalaus švietimo savaitė“. Tai informacinė socialinė kampanija, kviečianti mokyklų bendruomenes propaguoti darnų gyvenimo stilių – gilintis į 17-a Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų (DVT), kuriais siekiama iki 2030-ųjų panaikinti skurdą, sumažinti visokeriopą nelygybę, vartojimą bei sustabdyti klimato kaitos procesus. Šią akciją jau 23-ąjį kartą inicijuoja Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos. Šių metų šūkis buvo „Tai mūsų pasaulis, imkimės veiksmų kartu!“. Organizuotomis veiklomis buvo skatinama apmąstyti įpročius, ieškoti naujų edukacijos ir socializacijos būdų bei naudoti Globalųjį švietimą kaip įrankį permainoms įgyvendinti.

Skaityti toliau...
Kalėdinio stebuklo belaukiant

Artėja Kalėdos, šventinė nuotaika sklando ore, visi skuba puošti savo namus, ieško kalėdinių dovanų, planuoja švenčių sutiktuves. Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras, kaip ir kasmet, atsiliepė į Radviliškio miesto seniūnijos kvietimą dalyvauti akcijoje „Kalėdinių eglučių alėja“ bei prisidėti prie kalėdinės nuotaikos kūrimo Radviliškyje.

Skaityti toliau...
Gyvenkime gerumu ir viltimi

2021-ieji – kardinolo Vincento Sladkevičiaus metai. Lapkritis Lizdeikos gimnazijoje buvo skirtas šiems metams paminėti: bibliotekoje buvo surengta paroda, o lapkričio 19 dieną 3–4 klasių gimnazistai dalyvavo popietėje, skirtoje paminėti kardinolo Vincento Sladkevičiaus metus ir apžvelgti disidentinį judėjimą Lietuvoje. Susitikime su gimnazistais „Zoom“ platformoje dalyvavo ir Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius.

Skaityti toliau...
Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centre auginome kristalus

Kas yra kristalai? Ir ar juos galima auginti? Lapkričio mėnesį Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos septintos, aštuntos bei devintos klasių mokinai kartu su gamtos mokslų mokytojomis Erika Dzežulskiene ir Silva Morkūniene buvo nuvykę į Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centrą ir ieškojo atsakymų atlikdami tiriamuosius darbus „Kristalų mikropasaulis“.

Skaityti toliau...
#walk15 projekto „Mokyklos eina“ nugalėtojai – Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos bendruomenė

Nors kasdien galbūt to ir nepastebime, statistika rodo, jog Lietuvos moksleivių fizinis aktyvumas yra pasiekęs kritinę ribą, be to, palyginti su kitų Europos šalių moksleivių judėjimo aktyvumu, Lietuva užima gana prastas pozicijas.

Projekto „Mokyklos eina“ tikslas – šią situaciją pakeisti, pristatyti vaikams naujas ir inovatyvias fizinio aktyvumo veiklas.

Skaityti toliau...
Savivaldybėje lankėsi „Erasmus“ mainų programos dalyviai

Lapkričio 29 – gruodžio 2 dienomis Radviliškio r. Šeduvos lopšelyje-darželyje vyksta Erasmus+KA2 tarpmokyklinių strateginių partnerysčių gerosios praktikos mainų tarptautinis projektas „Ensemble, nous dessinons l'avenir!“ (Kartu mes kuriame ateitį!) susitikimas, į kurį atvyko devyni mokytojai iš Ispanijos (La Palmos salos), Graikijos, Rumunijos ir Bulgarijos.

Skaityti toliau...
Padėka prisidėjusiems prie Prezidentūros inicijuotos kalėdinių žaisliukų-paukštukų gaminimo akcijos

Artėjant Šv. Kalėdoms, Prezidentūra ir ponia Diana Nausėdienė pakvietė ir Radviliškio rajono savivaldybės ugdymo įstaigas prisidėti prie kalėdinės eglutės žaisliukų gaminimo akcijos ir iš vilnos nuvelti po kalėdinį paukštį.

Skaityti toliau...
Išvyka į Juozo Miltinio dramos teatrą

Teatras – labai palanki erdvė, įsijausti į kitokį gyvenimą, sustiprinti ir suformuoti socialinius ryšius, estetinį skonį, susipažinti su elgesio teatre taisyklėmis. Teatras lavina ir ugdo vaikų kritinį mąstymą.

Skaityti toliau...
Lizdeikiečių įspūdžiai iš Europos jaunimo renginio

Spalio 8–9 d. Strasbūre vyko Europos jaunimo renginys (EYE2021), kuris dėl pandemijos buvo atidėtas du kartus. Europos Parlamente vykusios konferencijos dėl ES ateities vienas iš renginių – konsultacijos su jaunimu dėl ES ateities.

Skaityti toliau...
Džiugi pociūnėliečių patirtis edukacijoje „Grafika ant tekstilės“

Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje lapkričio 24 d. surengta Kultūros paso edukacija „Grafika ant tekstilės“. Edukacijoje, veiklas organizuojant atskirais srautais, dalyvavo visų klasių mokiniai.

Skaityti toliau...
Bendrystės dovana

Bendrystė – neįkainojama dovana, kurią galime pasidovanoti. Atrodo, nieko ypatingo, tačiau susiburti su draugais bei suteikti savo susitikimams prasmę gali tik tie, kas turi noro.

Skaityti toliau...
Jaunieji Baisogalos galiūnai

Šiais mokslo metais Baisogalos gimnazijoje mokiniams pasiūlyta nauja sportinė veikla – svarsčių kilnojimas. Šis jaunųjų galiūnų neformaliojo ugdymo būrelis, kuriam vadovauja Julius Optas, susilaukė ir vaikinų, ir merginų dėmesio. Daugiausia treniruojasi aštuntokai ir gimnazijos pirmokai.

Skaityti toliau...
Jaunuosius muzikantus iš Radviliškio meistriškumo mokė pianistas Rokas Zubovas

Šių metų lapkričio 22 dieną Radviliškio muzikos mokyklos fortepijono klasės auklėtiniai bei mokytojai dalyvavo Tarptautinio Šiaulių fortepijonų duetų festivalio mokomosios programos „FortDuoFest Akademija“ renginyje. Festivalis turėjo vykti 2020 metais, bet dėl pandemijos jis buvo perkeltas į 2022 metų lapkritį. Tarptautinio festivalio vadovas – Jungtinėje Karalystėje gyvenantis žymus pianistas Rimantas Vingras.

Skaityti toliau...
Globaliojo švietimo savaitė Lizdeikos gimnazijoje

Lapkričio 15–21 dienomis visame pasaulyje vyko „Globalaus švietimo savaitė“. Šią akciją jau 23-ąjį kartą inicijavo Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos. Šių metų šūkis – „Tai mūsų pasaulis, imkimės veiksmų kartu!“, kuriuo skatinama apmąstyti įpročius, ieškoti naujų edukacijos ir socializacijos būdų, naudoti Globalųjį švietimą kaip įrankį permainoms įgyvendinti.

Skaityti toliau...
Pirmokų lizdeikiečių tyrėjo diena Vilniuje

Lizdeikos gimnazijos tiksliųjų ir gamtos mokslų dieną, Tyrėjo dieną, R klasės pirmokai vyko į Vilniaus Energetikos ir technikos muziejų, Nacionalinį muziejų LDK Valdovų rūmus tiesiogiai semtis žinių, praktiškai patirti, kas yra energetika, technikos mokslas, koks buvo XV–XVII a. pirmosios pusės LDK politinio, diplomatinio ir kultūrinio centro gyvenimas.

Skaityti toliau...
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)