2021 m. gegužės 13 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Patvirtintos paramos priemonės verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19 pandemijosSpausdinimo versija

Radviliškio rajono savivaldybės taryba 2021 m. balandžio 1 d. priėmė sprendimą dėl nekilnojamojo turto ir savivaldybės nekilnojamojo turto, patalpų nuomos, žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių kompensacijų suteikimo nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiems Radviliškio rajono verslininkams.

 

Sprendime numatyta galimybė kompensuoti Radviliškio rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams už laikotarpį, kai LR Vyriausybės nutarimu dėl karantino buvo uždrausta veikla (kompensacija suteikiama nuo įsigaliojusio draudimo kito mėnesio pirmos dienos iki nebegaliojančio draudimo einamojo mėnesio paskutinės dienos).

Rajono verslininkams, pateikusiems dokumentus, bus kompensuojama:

  • nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių mokėtojams sumokėti mokesčiai už Radviliškio rajone esantį privačios nuosavybės teise valdomą nekilnojamąjį turtą ir žemės sklypus;
  • nuomos mokestis valstybinės žemės nuomininkams (naudotojams) už valstybinės žemės nuomą;
  • nuompinigiai Radviliškio rajono savivaldybės nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto ir jame esančio inventoriaus nuomininkams (naudotojams) už Radviliškio rajono savivaldybės nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto nuomą;
  • nuompinigiai už patalpų nuomą labai mažoms įmonėms, mažoms įmonėms, vidutinėms įmonėms, taip pat besiverčiantiems ūkine-komercine veikla fiziniams asmenims, įregistruotiems ir (ar) vykdantiems veiklą Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje.

Kompensacijos mokesčių mokėtojui nebus taikomos, jei:

  • jam karantino laikotarpiu nuomojamų patalpų nuomininkas (subnuomininkas) sumokės nekilnojamojo turto mokestį, kurio mokėjimo prievolė nustatyta pastatų ir patalpų nuomos (subnuomos) sutartyje, bei nuomos mokestį;
  • iki karantino turėtų skolų jis nesumokėjo Valstybinei mokesčių inspekcijai, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Savivaldybės biudžetui;
  • iki 2020 m. lapkričio 7 d. Savivaldybės nekilnojamojo turto nuomos sutartis nebuvo įregistruota Nekilnojamojo turto registre ir (ar) nuomininkas turėjo įsiskolinimą už jam priskaičiuotus nuompinigius ir kitus nuomos sutartyje nurodytus mokesčius (taikoma tik šio sprendimo 1.3 punkte nurodytai kompensacijai) ir (ar) jei nuomininkas karantino metu nuomojamose patalpose vykdė kitas, LRV nutarimu neuždraustas, veiklas.

Tais atvejais, kai nuomojamame valstybinės žemės sklype, apmokestinamame privačios nuosavybės teise valdomame nekilnojamajame turte ir apmokestinamame žemės sklype vykdomos ir kitos, negu LRV nutarimu uždrausta veikla, veiklos, nustatytos kompensacijos taikomos proporcingai tik toms nuomojamo žemės sklypo dalims, apmokestinamo privačios nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto ir apmokestinamo žemės sklypo dalims, kuriose vykdomos LRV nutarimu uždraustos veiklos.

Pasinaudoti parama galės fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie iki karantino pradžios neturėjo skolų VMI, Sodrai, Savivaldybės biudžetui.

Dėl paramos rajono verslininkai gali kreiptis į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir  turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoją Agnę Grabauskienę (tel. (8 422) 69 042, el. p. agne.grabauskiene@radviliskis.lt, Aušros a. 10, Radviliškyje, 214 kab.)

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)