2021 m. sausio 26 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Daugiau smulkiųjų ūkininkų gali naudotis kompensacinio PVM tarifo lengvataSpausdinimo versija

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. daugiau ūkininkų, kurie nėra pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtojai, iš žemės ūkio produkcijos supirkėjų galės gauti 6 proc. kompensacinį priedą nuo parduotos produkcijos ar suteiktų paslaugų kainos. Lengvata galės pasinaudoti smulkieji ūkininkai, kurių registruotas žemės plotas neviršija 20 hektarų ir kurie Mokesčių inspekcijoje bus įsiregistravę kompensacinio PVM gavėjais. Daugiau kaip 18 tūkst. gyventojų, tarp jų 1,6 tūkst. iš Šiaulių apskrities,* apie tai informuoti per Mano VMI.

Iki šiol kompensacinio PVM priedo gavėjais galėjo registruotis tik tie ūkininkai, kurių registruotas žemės plotas neviršijo 7 hektarų.

„Ši valstybės teikiama lengvata smulkiesiems ūkininkams, kuriems taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, praplečia jų ratą. Daugiau ūkininkų įgyja teisę už tiekiamą žemės ūkio produkciją ir teikiamas žemės ūkio paslaugas gauti 6 procentų kompensacinio dydžio priedą“, – sako Šiaulių AVMI viršininkė Auksė Tutkutė, pridurdama, kad šis pakeitimas skatins daugiau ūkininkų produkciją pardavinėti legaliai, iš supirkėjų reikalauti dokumentų, taip mažinant ekonomikos šešėlį, padedant smulkiesiems ūkiams jų veikloje.

Nuo 2021 m. sausio 1 d. kompensacinio PVM gavėjais gali registruotis tie ūkininkai, kurių registruotas ūkio žemės plotas arba suteiktas asmeniniam ūkiui žemės plotas neviršija 20 hektarų, o bendra ūkininko ir jo partnerių pajamų suma iš šalies teritorijoje vykdomos ekonominės veiklos per paskutinius 12 mėnesių neviršija 45 tūkst. Eur. Nei pats ūkininkas, nei jo partneriai neturi būti įsiregistravę PVM mokėtojais. Be to, įsigytų iš kitų Europos Sąjungos valstybių narių prekių vertė (išskyrus naujas transporto priemones ir akcizais apmokestinamas prekes) per praėjusius kalendorinius metus turi neviršyti 14 tūkst. Eur.

Pasinaudoti PVM kompensaciniu priedu yra ne tik paprasta, bet ir naudinga smulkiems ūkiams. Gauto priedo ūkininkas, kuriam taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, į biudžetą neturi mokėti, tačiau neturi teisės įsigytų prekių ir paslaugų pirkimo (importo) PVM traukti į PVM atskaitą. Primename, kad ūkininkai savo patiektos žemės ūkio produkcijos ir / ar paslaugų apskaitą gali savarankiškai ir nesudėtingai tvarkyti pagal nustatytas apskaitos taisykles laisvos formos žurnaluose ar kompiuterinėse laikmenose, kur turi būti nurodyta produkcijos ir / ar suteiktų paslaugų apskaitos forma.

Kaip registruotis?

Gyventojas, norintis įsiregistruoti ūkininku, kuriam taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, turi užpildyti formą REG815 ir ją pateikti VMI. Paprasčiausia tai padaryti prisijungus prie Mano VMI e. paslaugų erdvės. Išsamią informaciją apie įregistravimo į ūkininkų, kuriems taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, registrą tvarką galima rasti www.vmi.lt > Mokesčių žinynas > Pridėtinės vertės mokestis > Specialios apmokestinimo PVM taisyklės > Kompensacinio PVM tarifo schemos taikymas ūkininkams (97-100 str.)

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais gyventojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

*PAPILDOMA INFORMACIJA
Gyventojai, kuriems per MANO VMI pateikti pranešimai apie kompensacinio PVM tarifo lengvatą - Radviliškio r. 231.

Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas

Mindaugas Pauliukas


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)