2020 m. rugsėjo 19 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
„Dvarų kultūros atspindžiai“ Burbiškio dvareSpausdinimo versija

Pasitinkant Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio 30 metų jubiliejų Burbiškio dvare buvo įgyvendintas projektas „Dvarų kultūros atspindžiai“. Į rugsėjo 11-12 dienomis vykusią konferenciją „Dvarų archeologiniai ir kultūriniai tyrinėjimai Lietuvoje“ suvažiavo garsiausi savo sričių žinovai. Konferencijoje apie dvarų archeologiją pranešimus skaitė G. Zabiela, V. Ostašenkovienė, D. Petrulis ir B. Dakanis. Muziejaus fonduose gausu Burbiškio dvaro archeologinių radinių, todėl dalis jų eksponuojama įrengtoje parodoje.

K. P. Labanauskas, S. Domanskienė, E. Prascevičius, D. Puodžiukienė, M. Daraškevičius

Apie dvarų architektūrą kalbėjo D. Puodžiukienė, M. Daraškevičius ir S. Domanskienė. Konferencijos metu buvo įdomu ir aktualu išgirsti vieno garsiausių Lietuvos parkotyrininkų  K. P. Labanausko pranešimą apie unikalaus senojo Burbiškio dvaro parko bruožų puoselėjimą ir išsaugojimą ateičiai. Paskutinį pranešimą „Dvarų kultūrą įprasminantis muziejus“ skaitė šio muziejaus įkūrėjas ir ilgametis direktorius – Egidijus Prascevičius.

G. Zabiela, V. Ostašenkovienė, D. Petrulis

Konferencijai paįvairinti kolegos iš Šiaulių Fotografijos muziejaus atvežė senosios fotografijos edukaciją, kurios metu visiems didele pramoga tapo fotosesija naudojant camera obscura. O muziejaus internetiniame puslapyje įkelta virtuali dar neeksponuotų senųjų fotografijų paroda – „XX a. pr. Lietuvos emigrantai senosiose fotografijose“.

Projektą užbaigė ir gerą nuotaiką dovanojo Kauno muzikinio ansamblio „Ainiai“ ir aktorės Nijolės Narmontaitės išskirtinė muzikinė poetinė retro programa.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Organizatorių informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)