2021 m. birželio 23 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Birželio sukilimas – impulsas siekti nepriklausomybėsSpausdinimo versija

Birželio 22-osios popietę Radviliškyje, prie paminklinio akmens, skirto 1944–1953 m. Radviliškio apylinkėse žuvusių Žaliosios rinktinės (vėliau Prisikėlimo apygardos Lietuvos žaliosios rinktinės) partizanų atminimui, įvyko 1941 m. birželio sukilimo minėjimas, kurį organizavo Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Minėjimas prasidėjo Radviliškio muzikos mokyklos auklėtinių Lėjos Deltuvaitės ir Rusnės Zalencaitės atliktais muzikiniais kūriniais, suvirpinusiais klausytojų širdis. Viešosios bibliotekos darbuotoja, minėjimo vedėja Vaida Balčiūnaitė priminė susirinkusiesiems, kad šiemet minime jau 80-ąsias 1941 m. birželio sukilimo metines. „Tada prieš agresorių, jo nusikaltimų tautai ir žmogiškumui paskatinta, sukilo visa tauta: kariai, moksleiviai, studentai, mokytojai, šauliai ir visi dori žmonės, kuriems laisvė buvo didžiausia vertybė. Sukilimas vyko visoje Lietuvoje, netgi atokiausiuose jos kampeliuose. Tą mums primena po visą kraštą išsibarstę sukilėlių kapų kauburėliai.

Taigi sugrįžkime į tą istorinį laikmetį, apžvelkime šiandien minimą įvykį ir jo reikšmę“ – sakė renginio vedėja. Lizdeikos gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Laima Maminskienė trumpai ir įdomiai papasakojo apie tuo metu Lietuvoje vykusius įvykius, Birželio sukilimo priežastis ir pasekmes. Renginyje dalyvavęs Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis pasidžiaugė, kad tokia maža Lietuvių tauta ne kartą sugebėjo pasipriešinti daug stipresniam agresoriui ir pademonstravo savo drąsą ir ryžtą siekti laisvės. Meras palinkėjo pasisemti stiprybės iš protėvių ir saugoti savo tapatybę. Sukilimo dalyvių ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą pagerbė Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojos Justino Marcinkevičiaus, Bernardo Brazdžionio, Alfonso Vaičiulio ir Ramutės Skučaitės eilėmis.

Minėjimo pabaigoje renginio vedėja sakė: „Mielieji, kilnu, prasminga, kad visi kartu paminėjome reikšmingo 1941-ųjų birželio sukilimo sukaktį, simboliška, kad paminėjome būtent čia, prie istoriją radviliškiečiams primenančio šio paminklinio akmens. Tai įrodo, kad atmintis gyva, kad mūsų Tėvynės, mūsų tautos istorija tęsiasi per kartas, iš praeities, per dabartį į ateitį, visiems laikams įtvirtindama iškovotas didžiąsias  vertybes – laisvę, nepriklausomybę. Branginkime, saugokime ir puoselėkime jas savo darbais, vienybe, gyvąja atmintimi“.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)