2019 m. rugsėjo 19 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Aukštelkų kaimo bendruomenė aplankė AnykščiusSpausdinimo versija

Saulėtą rugsėjo 7-sios rytą Aukštelkų kaimo bendruomenės nariai išvyko į pažintinę-pramoginę kelionę po Anykščius.

Ekskursiją organizavo bendruomenės pirmininkė Vitalija Pliatkienė, jai padėjo bendruomenės narė Eugenija Gietienė bei gidas Albertas Vitartas. Kelionėje į Anykščius jos dalyviai sužinojo įdomesnių  pravažiuojamų vietovių bei objektų istorijų.

Anykščiuose ekskursija pasidėjo nuo poeto ir vyskupo A. Baranausko klėtelės bei tautodailininko S. Petraškos akmens tapybos parodos lankymo. Dalyviai turėjo galimybę prisiminti iškilių asmenybių biografijas, sužinoti apie jų talentus, pamatyti muziejaus eksponatus, pasigėrėti paveikslais.

Toliau ekskursija buvo tęsiama siauruko muziejuje, kur ekskursantai buvo supažindinti su geležinkelio linijos istorija, eksponatais, paraginti pasivažinėti drezina bei triračiu ant bėgių.

Apsilankymas „Cosmos“ Paukščių Take dalyviams leido akimirkai panirti į kosmosą: sustoti ant galaktikos krašto ir pasigėrėti žvaigždėmis.

Kelionė tęsėsi link Kalitos kalno. Ekstremalių pojūčių pasiilgę dalyviai jų tikėjosi pasiridendami vasaros rogučių nusileidimo trasoje. Šią pramogą bandžiusieji asmenys tvirtino, jog ilgam išsiveža neišdildomus įspūdžius. Toliau kolektyvas kopė iš tašytų akmenų suręstais laiptais aplankyti žymaus lietuvių literatūros klasiko J. Biliūno kapo. Ne visiems pakako jėgų įveikti beveik 90 laiptelių kalną ir sugalvotą norą nunešti prie Laimės žiburiu vadinamo rašytojui skirto paminklo.

Ne mažesnis jėgų išbandymas dalyvių laukia ir kopiant į vitražais puoštą Šv. Mato bažnyčios apžvalgos aikštelę. Užkopusieji į viršų, trijų bažnyčios varpų draugijoje, galėjo gėrėtis žaliai banguojančiais Anykščių šilelio toliais ir Šventosios upės slėnio panorama.

Lankydamiesi greta Labirintų parko esančiame  apverstame ir šiek tiek pavirusiame name, ekskursantai galėjo susipažinti su gravitacijos jėga ir patirti  keistus pojūčius.

Paskutinis ekskursijos punktas – apsilankymas Medžių lajų take. Čia lankytojai turėjo galimybę pabuvoti prie antro pagal dydį Lietuvoje riedulio – Puntuko akmens, užlipti aukštyn iki 36 metrų aukščio, pasigrožėti vaizdingomis Anykščių krašto apylinkėmis, poeto Antano Baranausko apdainuotais Šilelio vaizdais, Šventosios upės slėniu. Čia keliauninkai jėgas atgavo pamirkę kojas Šventosios upėje, pasistiprino prie bendro vaišių stalo ir aptarė ekskursijos įspūdžius.

Visus sužavėjo nuotaikinga ir turininga išvyka į padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą. Liko tik apgailestauti, jog  išbandytos ne visos pramogos, nes tam nepakako nei laiko, nei jėgų.

Eugenija Gietienė,
Aukštelkų kaimo bendruomenės narė

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)