2021 m. kovo 3 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje – apie epidemiologinę situaciją, skiepijimo nuo Covid-19 procesą, pavasario polaidį ir situaciją UAB „Fur Farm LT“ PavartyčiuoseSpausdinimo versija

Šiandien, vasario 26 dieną posėdžiavusi Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija išklausė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus informaciją apie epidemiologinę situaciją dėl Covid-19 Radviliškio rajone, aptarė skiepijimo nuo Covid-19 proceso organizavimą, atsižvelgusi į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus pateiktą informaciją atšaukė savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl UAB „Fur Farm LT“ (Pavartyčių kaime, Šeduvos miesto seniūnijoje) laikomoms audinėms nustatyto SARS-COV-2 (COVID-19), išklausė informaciją dėl potvynių grėsmės Radviliškio rajone. Komisijos nariams pristatyta 2020 civilinės saugos ataskaita ir 2021 m. veiklos planas.

Radviliškio rajone Covid-19 atvejų mažėja

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėjos Loretos Stirblienės, per vasario mėnesį Covid-19 ligos atvejų Radviliškio rajone po truputį, bet stabiliai mažėjo (sausio mėn. buvo nustatyta per 300 Covid-19 ligos atvejų, o vasarį – apie 130). Dinamikoje savaitinis pandemijos rodiklis slūgsta – sumažėjo net 32,5 proc. Šiuo metu Radviliškio rajono savivaldybė priklauso raudonajai C2 zonai pagal paskutinių 14 dienų teigiamų Covid-19 tyrimų statistiką. Vasario 25 dienos duomenimis, šiuo metu serga 59 rajono gyventojai, pasveikę yra 1 935 rajono gyventojai. Sergamumo rodiklis 100 tūkstančių gyventojų vasario 25 d. Radviliškio rajone – 188. Pastarąją parą užfiksuoti penki nauji Covid-19 ligos atvejai, vidurkis – keturi nauji atvejai per parą.

Pandemijos metu iš viso Radviliškio rajone iki vasario 25 d. užregistruoti 2 097 Covid-19 atvejai, nustatyta 80 mirčių, turint Covid-19 diagnozę, iš jų 28 atvejai – nuo Covid-19 ligos.

Didžiausias Covid-19 židinys pastaruoju metu buvo fiksuotas UAB „Lelija“ Šeduvos siuvimo įmonėje, šiuo metu dažniausiai registruojami protrūkiai šeimose.

Pasak L. Stribienės, didžiausi protrūkiai per visą pandemijos laiką Radviliškio rajone buvo fiksuoti Radviliškio ligoninėje, siuvykloje „Danijus“, UAB „Lelija“ Šeduvos siuvimo įmonėje, UAB „Dominari“ Šeduvoje, LTG CARGO, Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centre, Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos centre, UAB „Multimeda“, Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro Slaugos skyriuje, UAB „Senjorų namai“ Baisogaloje.

Didesni Covid-19 židiniai rajono švietimo įstaigose fiksuoti Radviliškio lopšelyje-darželyje „Kregždutė“, „Eglutė“, V. Kudirkos progimnazijoje, Sidabravo gimnazijoje, šiuo metu infekcijų plitimą ribojantis režimas įvestas vienoje Šeduvos lopšelio-darželio grupėje.

Pirmieji Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone fiksuoti 2020 m. kovo 21 ir 26 dienomis, jie buvo įvežtiniai. Pasak L. Stirblienės, iki protrūkio Radviliškio ligoninėje 2020 m. rugsėjo mėnesį, buvo fiksuojami pavieniai atvejai, daugiausia įvežtiniai (tokių buvo 11). Apie 58 proc. susirgusiųjų turėjo Covid-19 ligai būdingus simptomus. Išanalizavus atvejus pagal pagrindines užsikrėtimo priežastis, matoma, kad 37 proc. užsikrėtimo priežastys nežinomos, 30 proc. užsikrėtimų fiksuojama šeimose, 26 proc. darbe, po tris proc. – ligoninėse ir socialinės globos įstaigose.

Daugiausia susirgusiųjų fiksuota 50–59 metų amžiaus grupėje, bet buvo ir sergančių kūdikių, vyriausiasis susirgęs ir pasveikęs yra 97 metų Radviliškio rajono savivaldybės gyventojas.

Ištirta per devynis tūkstančius rajono gyventojų

Radviliškio mobilusis punktas dirba nuo 2020 m. rugsėjo 21 d. Šiuo metu punktas dirba kasdien po valandą, išskyrus sekmadienius. Per šį laikotarpį paimti 4 398 mėginiai, iš jų 1 203 – teigiami (24 teigiami atvejai Radviliškio punkte nustatyti kitų rajonų gyventojams). Teigiamų tyrimų dalis – 4,2 proc. per savaitę. Iš viso iki vasario 25 dienos Radviliškyje dėl Covid-19 ištirti 9 296 asmenys, atlikta 24 133 PGR tyrimų (vadinamųjų greitųjų antikūnų testų).

Skiepijimo procesas vyksta sklandžiai

Radviliškio rajono savivaldybėje gauta 2 375 vakcinos, 2 177 jau panaudotos. Šiuo metu yra sistemingai gaunamos „Pfizer“ ir „Astra Zeneca“ firmų vakcinos, pastarųjų gaunama žymiai daugiau.

1 vakcinos doze paskiepyti 1 464 asmenys (373 vyrai ir 1 091 moteris), tai sudaro 4,23 proc. Radviliškio rajono gyventojų. 2 dozėmis jau paskiepyta 713 asmenų (167 vyrai ir 546 moterys), tai sudaro 2,06 proc. visų rajono gyventojų. Paskiepyta jau per 300 rajono pedagogų. Apie 30 proc. Radviliškio rajono pedagogų atsisakė skiepijimosi, motyvuodami tuo, kad nenori būti skiepijami „Astra Zeneca“ vakcina.

Naujos vakcinų siuntos savivaldybes pasiekia kiekvieną savaitę. Radviliškio rajono gyventojų skiepijimo procesą koordinuoja Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (adresas – Gedimino 9B, Radviliškis, koordinatorė – slaugos administratorė Žydrūnė Motiejūnienė, tel. (8 422) 51 836). Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro pacientai skiepijami buvusios Radviliškio Jaunimo mokyklos pastate Dariaus ir Girėno g. 27, Radviliškyje.

Taip pat savo pacientų skiepijimą nuo COVID-19 Radviliškio rajone vykdo Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centras (Laisvės a. 29, Šeduva, Radviliškio r., tel. (8 422) 56 435), UAB „Medica klinika“ (Žalioji g. 16, tel. (8 422) 66 055), Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centras (R. Žebenkos g. 2, Baisogala, Radviliškio r., tel. (8 422) 65 271), Medicinos namai šeimai Baisogaloje (Grinkiškio g. 9, Baisogala, tel. 8 687 35 657), šeimos klinika „Kristivita“ (Gedimino g. 9C, Radviliškis, tel. (8 422) 47 492).

Kvietimo pasiskiepyti tvarka

Radviliškio rajono pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos sudarinėja skiepytis nuo COVID-19 ligos pageidaujančiųjų rajono gyventojų sąrašus, jie grupuojami pagal prioritetus ir amžiaus grupes. Kviečiame visus, norinčius skiepytis nuo COVID-19, pranešti apie savo pageidavimą savo šeimos gydytojui. Atėjus laikui skiepyti atitinkamos grupės rajono gyventojus, su jais susisieks šeimos gydytojas ir praneš apie skiepijimo laiką ir vietą.

Patys šeimos gydytojai dėl skiepijimo nuo COVID-19 taip pat skambina kiekvienam savo pacientui, tad jei su jumis šiuo klausimu jau kalbėta, antrą kartą pačiam skambinti šeimos gydytojui nereikia. Kiekvienas, sulaukęs tokio skambučio, turi žinoti, kad skambinant dėl skiepo nėra prašoma jokių prisijungimo prie banko duomenų, jokių asmens kodų ar kitokių asmens identifikavimo duomenų, tikslinamas tik asmens vardas, pavardė, telefono numeris ir klausiama, ar jis sutinka skiepytis nuo COVID-19 ligos, ar ne.

Kur paskambinti, norint sužinoti apie vakcinacijos procesą Radviliškio rajono savivaldybėje?

Radviliškio rajono gyventojų skiepijimo procesą koordinuoja Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (adresas – Gedimino 9B, Radviliškis, koordinatorė – slaugos administratorė Žydrūnė Motiejūnienė, tel. (8 422) 51 836).

Visa informacija apie vakcinacijos procesą Lietuvoje čia https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcinavimas

Valstybinės vaistų kontrolės tarnyba skelbia nemažai informacijos apie vakcinas, jų efektyvumą, šalutinius poveikius ir kitą aktualią informaciją. Ją galima rasti čia: https://www.vvkt.lt/index.php?2592100020.

Audinių ūkyje Pavartyčiuose Covid-19 ligos protrūkis suvaldytas, Savivaldybės lygio ekstremali situacija atšaukiama

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėjas Romualdas Žukauskas rajono ekstremaliųjų situacijų komisijos narius informavo apie situaciją UAB „Fur Farm LT“ audinių ūkyje.

Pasak jo, nuo 2020-12-29, audinėms nustačius Covid-19, vykdant ligos likvidavimo priemones buvo atrenkami mėginiai PGR ir serologiniams tyrimams, vykdomas įtariamai sergančių gyvūnų nugaišinimas, mechaniškai valyti ir dezinfekuoti nugaišusių ar nugaišintų audinių narvai. Buvo uždrausta įvežti ir išvežti gyvūnus, išskyrus dėl kailio nužudytų audinių gaišenas, skirtas techniniam perdirbimui.

Kad liga neplistų, buvo imtasi visų biologinio saugumo priemonių, žvėrelių prižiūrėtojams darbo metu griežtai nurodyta neišeiti iš jiems priskirtos darbo vietos (stoginių). Darbuotojai aprūpinti asmens apsaugos priemonėmis, dezinfekciniu skysčiu. Fermoje iš karto buvo gaišinamos pašaro neėdančios audinės, dėl šios priežasties nugaišinti 98 gyvūnai.

Pagal VMVT rekomendacijas, tyrimai buvo atliekami kas 1–2 savaites. Nuo 2020-12-21 viso ištirtas 151 audinių mėginys. PGR tyrimu ištirtas 71 mėginys, 5 nustatytas COVID-19. Paskutinis teigiamas mėginys nustatytas 2021-01-04. Tris kartus atliktas serologinis tyrimas, iš viso ištirta 80 mėginių, nustatyta, kad septynioms audinėms yra susidarę Covid-19 antikūnai. Ūkio veterinarijos gydytojas greitaisiais COVID-19 testais ištyrė daugiau nei 400 audinių, teigiamų atvejų nenustatyta.

Pasak R. Žukausko, atlikus epizootinį protrūkio tyrimą šiame ūkyje, atsižvelgiant į šio tyrimo ir laboratorinių tyrimų duomenis, daroma prielaida, kad gyvūnai Covid-19 liga užsikrėtė ne nuo žvėrelius prižiūrinčių darbuotojų, o nuo laukinių gyvūnų (dviem iš trijų genu sekvenavimo būdu tirtoms audinėms buvo nustatyta mutacija, kuri nėra rasta žmonių mėginiuose).

Iš viso nuo pirmojo užfiksuoto atvejo dienos iki 2021 m. vasario 24 d. dėl įvairių priežasčių nugaišo 387 audinės, didžioji dalis – dėl buvusios labai žemos aplinkos temperatūros. Šiuo metu audinių kritimai neviršija įmonės nustatytos normos (2-4 gyvūnai per parą). Šiuo metu fermoje visi narvai išvalyti, dezinfekuoti, jau rengiamasi pradėti audinių poravimą.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus specialistų manymu, atsižvelgiant į tyrimų rezultatus ir nedidelį gyvūnų kritimą, galima teigti, kad ligos protrūkis UAB „Fur Farm LT“ audinių ūkyje Pavartyčiuose suvaldytas, liga toliau neplinta, todėl, atsižvelgus į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus siūlymą, nuspręsta atšaukti Savivaldybės lygio ekstremalią situaciją dėl UAB „Fur Farm LT“ (Pavartyčių kaime, Šeduvos miesto seniūnijoje) laikomoms audinėms nustatyto SARS-COV-2 (COVID-19).

Pavasariniai potvyniai Radviliškio rajono gyventojų neturėtų varginti

Apie pavasarinio polaidžio keliamus pavojus kalbėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius. Pasak jo, Savivaldybės kompetencija yra prižiūrėti hidrotechnikos statinius, t. y. vandens užtvankas, kurių Radviliškio rajone yra devyniolika. Užtvankos yra valstybės turtas, kurį patikėjimo teise valdo savivaldybė. Dvi rajone esančios užtvankos, Gulbinų ir Vaitiekūnų, yra išnuomotos mažųjų hidroelektrinių veiklai, jomis rūpinasi nuomininkai.

Pasak A. Juozapavičiaus, vasario 22–23 dienomis, tik prasidėjus atlydžiui, buvo patikrinta visų rajono užtvankų būklė ir prieita išvados, kad didžiųjų rajone esančių užtvankų (jų yra vienuolika) ledu apšalusias jų šachtas, tiltelius reikia atlaisvinti nuo ledo, kad tirpstantis ledas ir ledo lyčių grūstis nesulaužytų šių statinių ir leistų nekliudomai pratekėti vandeniui. Šie darbai atlikti vasario 24 ir 25 dienomis. A Juozapavičius pasidžiaugė, kad kai kurių užtvankų naudotojai iš anksto pasirūpino užtvankų saugumu.

„Radviliškio rajonas nėra tas rajonas, kuriam grėstų ypač dideli potvyniai. Mums svarbiausia užtikrinti užtvankų saugumą. Kol kas situacija yra normali, laukuose beveik nėra įšalo ir per prasidėjusį polaidžio laikotarpį nebuvo kritulių, todėl tikimasi, kad šios baltos žiemos sniego tirpsmo vanduo gersis tiesiogiai į gruntą ir nutekės drenažo sistemomis į melioracijos griovius. Būtų puiku, kad žemių savininkai ar naudotojai, prieš prasidedant pavasario potvyniui išvalytų grioviuose esančias drenažo angas nuo sniego, ledo ir kitokių sąnašų, informuotų medžiotojų būrelių vadovus apie bebrų pastatytas užtvankas ir kartu su medžiotojais jas išardytų. Melioracijos statiniai privalo būti naudojami ir prižiūrimi taip, kad dėl jų gedimų nebūtų padaroma žala kitų asmenų ar valstybės turtui, gamtai“, - sakė jis.

Komisijai – veiklos ataskaita ir 2021 metų veiklos planas

Civilinės saugos 2020 metų veiklos ataskaitą ir 2021 metų veiklos planą Ekstremalių situacijų komisijos nariams pristatė Vidmantas Benevičius, Savivaldybės administracijos Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus vyriausiasis specialistas. 2020 metais įvyko 10 Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžių, kurių dauguma buvo susiję su Covid-19 pandemijos valdymu Radviliškio rajone.

V. Benevičius pasidžiaugė, kad 2020 m. Savivaldybės biudžeto lėšomis Radviliškio mieste ir Šeduvoje įrengtos naujos akustinės gyventojų perspėjimo sirenos ES91-2/300. Šiuo metu iš viso Radviliškio rajone yra keturios akustinės perspėjimo sirenos: trys Radviliškyje, viena Šeduvoje. Komisijos nariams pristatytas ir Radviliškio rajono savivaldybės 2021 metų civilinės saugos veiklos priemonių planas, kuriame numatyti darbai ir priemonės civilinės saugos užtikrinimo srityje. Šiais metais numatomos funkcinės civilinės saugos pratybos, jei epidemiologinė situacija šiam veiksmui bus palanki.

Ženklelis „Už nuopelnus savivaldai“ – Aistei Ginaitienei

Posėdžio pabaigoje Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas ir Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, sveikatos priežiūros įstaigų vadovai padėkojo Savivaldybės administracijos vyriausiojo gydytojo pareigas paliekančiai Aistei Ginaitienei už aktyvią, sėkmingą ir rezultatyvią veiklą vietos savivaldos srityje koordinuojant asmens sveikatos priežiūros įstaigų veiklą ir koronaviruso (Covid-19) pandemijos valdymą Radviliškio rajone. Jai įteiktas Radviliškio rajono savivaldybės apdovanojimas – ženklelis „Už nuopelnus savivaldai“ ir palinkėta sėkmės naujame profesinės veiklos etape.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas

Mindaugas Pauliukas


Gyventojų priėmimas
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Kovas
    2021     
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)