2021 m. gruodžio 5 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pristatytas naujas kultūrinis-turistinis maršrutas „Pirklių ir pašto keliu per Radviliškio rajoną“Spausdinimo versija

Gruodžio 1 d. pirmą kartą oficialiai atidarytas naujas turistinis maršrutas „Pirklių ir pašto keliu po Radviliškio rajoną“ šiuo keliu pakviesti važiuoti aplinkinių rajonų turizmo informacinių centrų darbuotojai, paties kelio dalyviai, edukacijų organizatoriai. Naujuoju turistiniu, pažintiniu maršrutu visus lydėjo šio kelio sumanytojas, organizatorius ir įgyvendintojas Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis.

„Šį kelią sukūriau tuomet, kai dirbau Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėju, ir pristatyti jį planuota gerokai anksčiau, bet sutrukdė pandemija. Radviliškio rajonas visada buvo labiau pravažiuojamas, labiau tranzitinis, pro jį anksčiau į didelius miestus važiuodavo pirkliai ir pašto karietos, tad ir kilo mintis sujungti šiuo metu Radviliškio rajone esančius įdomius turistams objektus į vieną kelią, kad būtų galima susiplanuoti dieną Radviliškio rajone ir važiuoti apžiūrinėjant, susipažįstant, sužinant kažką naujo“, – sakė V. Simelis. Pasak jo, šis kelias ypatingas tuo, kad turistui yra pateikiama labai plati pasirinkimų paletė. Kelias apima archeologinius objektus, kaimo turizmą, dvarus, bažnyčias, maitinimo įstaigas ir kaimo bendruomenes per visą Radviliškio rajoną nuo Kėdainių iki Pakruojo rajonų.

Kelio pristatymo programa prasidėjo konferencija Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos skyriuje. Čia pristatyta naujojo turistams skirto kelio idėja, kalbėta apie kitus kultūros kelius Šiaulių regione (juos pristatė Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė), papasakota apie Burbiškio dvarą (apie tai pasakojo Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorė Laura Prascevičiūtė).

Konferencijoje dalyvavo turistinio maršruto-kultūros kelio „Pirklių ir pašto keliu per Radviliškio rajoną“ objektų savininkai. Jie pripažįsta, kad tokie keliai padeda garsinti kraštą, kuriame gyvename, kad jie prisideda prie krašto pažinimo, istorijos ir vienija jame dalyvaujančius žmones. Pasak Linos Noreikaitės Rimkienės, Panekelpių kaimo turizmo sodybos šeimininkės, visi esame savo krašto ambasadoriai ir tik nuo mūsų priklauso, kokį tą įspūdį apie mūsų kraštą svečiai išsiveš. „Man atrodo, kad esam mes, kurie turi rekomenduoti, kur nuvykti, kur nuvažiuoti ir va šitas kelias labai gražiai apjungia visus rajone esančius patrauklius objektus“, – sakė ji.

Po konferencijos susirinkusieji buvo pakviesti vykti į ekskursiją „Pirklių ir pašto keliu per Radviliškio rajoną“ ir iš arčiau susipažinti su šiuo keliu.

Šiame kelyje – keturiolika objektų. Jis prasideda Skėmių traktieriuje, driekiasi pro Pociūnėlius, Panekelpių kaimo turizmo sodybą, Baisogalos dvarą, Baisogaloje įsikūrusią kavinę „Pas Zitą“, Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčią, Pakiršinio dvarą, Šeduvos malūną, Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčią, Šeduvos istorinės technikos muziejų „Retromobile“, žirgyną Raudondvaryje. Maršruto pabaigoje – Radviliškio rajono turizmo perlai: Kleboniškių kaimo etnografinis buities muziejus, Kleboniškių kaimo vėjo malūnas ir Burbiškio dvaras. Prie kiekvieno kelyje esančio objekto kabo ženklas, žymintis priklausymą šiai kelio bendruomenei, kiekviename objekte yra ir specialus kelio antspaudas, atvirlaiškiai.

Keliu važiavo Radviliškio rajono savivaldybės vadovai meras Vytautas Simelis, mero pavaduotojas Vytautas Krikščiūnas administracijos direktoriaus pavaduotojas Justinas Pranys, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas Jonas Pravilonis, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Akmenės rajono bei Raseinių rajono turizmo centrų atstovai. Renginį moderavo Radviliškio rajono savivaldybės kultūros, paveldosaugos ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Germantė Jucevičiūtė – Kluczynska.

Šiam turistiniam maršrutui-kultūros keliui yra sukurtas interaktyvus žemėlapis, kurį galite peržiūrėti paspaudę ant nuorodos apačioje:
https://storymaps.arcgis.com/stories/3ae6f60aa36e419db3b5bad7f8854ae9

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)