2020 m. sausio 23 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Aplinka bus švaresnė – daugiau būstų prijungta prie centralizuotos nuotekų šalinimo sistemosSpausdinimo versija

Radviliškyje, Šeduvoje, Karčemose ir Kutiškiuose daugiau būstų prijungta prie centralizuotos nuotekų šalinimo sistemos.

114 gyvenamųjų būstų Radviliškyje, Šeduvoje, Karčemose ir Kutiškiuose prijungta prie esamų centralizuotų nuotekų surinkimo tinklų. Tam 2019 m. skirta 27 tūkst. eurų – Savivaldybės biudžeto lėšų, beveik 61 tūkst. eurų – Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų.

37 būstuose gyvena piniginę socialinę paramą gaunantys asmenys.

23 būstuose gyvena neįgalumą turintys asmenys.

5 socialinio būsto statusą turintys gyvenamieji būstai, kuriuose gyvena piniginę socialinę paramą gaunantys asmenys.

4 būstuose gyvena daugiavaikės šeimos.

45 būstai prijungti dėl palankios geografinės padėties – būstai yra šalia nurodytų socialinei grupei priklausančių pastatų arba tame pačiame name.

Su 114 gyvenamųjų namų gyventojais sudarytos UAB „Radviliškio vanduo“ Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sutartys. Nurodytuose būstuose gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičius – 238, vidutinė išlaidų suma vieno būsto prijungimui prie centralizuotų nuotekų tinklų – 770 Eur.

Įgyvendintas Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšomis finansuojamas projektas „Gyvenamųjų būstų prijungimas prie geriamojo vandens tiekėjui ir nuotekų tvarkytojui nuosavybės teise priklausančios nuotekų surinkimo infrastruktūros“. Bendra projekto vertė – 87 820 Eur.

Įgyvendinus projektą, sumažinta dirvožemio ir gruntinio vandens tarša, požemio vandens išteklių taršos rizika, išplėstas centralizuotai nuotekų surinkimo paslaugas gaunančių gyventojų skaičius Radviliškio rajono savivaldybės Radviliškio ir Šeduvos gyvenamosiose vietovėse.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, siekdama prisidėti prie Miestų nuotekų direktyvos 91/271/EEB įgyvendinimo, iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos skyrė 1 mln. Eur privatiems namams prijungti prie geriamojo vandens tiekėjams ir nuotekų tvarkytojams arba savivaldybėms nuosavybės teise priklausančios nuotekų surinkimo infrastruktūros.

Norint tinkamai įgyvendinti 91/271/EEB Direktyvą, privaloma pasiekti, kad ne mažiau kaip 98 proc. gyvenamosiose vietovėse (vadinamose aglomeracijose) susidarančių nuotekų būtų surenkama ir sutvarkoma centralizuotomis nuotekų surinkimo sistemomis.

Buvo numatyta vienai savivaldybei skirti ne didesnę kaip 100 000 Eur dotaciją, su sąlyga, kad savivaldybė prisideda ne mažiau kaip 30 proc. įgyvendinamo projekto išlaidų sumos. Vienas iš kriterijų – projektą vykdyti aglomeracijose, didesnėse kaip 2 000 gyventojų ekvivalento ir vidutinė skiriamų lėšų suma vienam būstui – ne daugiau nei 1 000 Eur.

Radviliškio rajono savivaldybės administracija pateikė „Gyvenamųjų būstų prijungimas prie geriamojo vandens tiekėjui ir nuotekų tvarkytojui nuosavybės teise priklausančios nuotekų surinkimo infrastruktūros“. Projektas įgyvendintas 2019 m. spalio 1 d. Radviliškio ir Šeduvos miestuose, Karčemų ir Kutiškių kaimuose.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)