2021 m. spalio 26 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pasirašytas veiksmų planas, padėsiantis mažinti nedarbo lygį Radviliškio rajoneSpausdinimo versija

Spalio 21 d. Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis ir Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktorius Raimondas Šukys pasirašė Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriaus ir Radviliškio rajono savivaldybės bendradarbiavimo stiprinimo veiksmų planą, kuris leis savivaldybei ir Užimtumo tarnybai efektyviau bendradarbiauti nedarbo lygio mažinimo srityje.

„Šiuo metu trūksta glaudesnio ryšio tiek tarp Užimtumo tarnybos ir savivaldos, tiek tarp darbdavių ir šiuo metu darbo ieškančių asmenų. Tikiuosi, kad šiame plane numatytos priemonės bus naudingos tiek darbdaviams, tiek darbo ieškantiems asmenims, tiek Užimtumo tarnybos Radviliškio skyriaus darbuotojams. Įgyvendinant šį planą, visi ras ką veikti, o galutinis mūsų visų tikslas – sumažinti nedarbo procentą, motyvuoti ilgą laiką nedirbančius asmenis grįžti į darbo rinką“, – sakė meras V. Simelis.

Šis susitarimas – 2020 metais pasirašyto abiejų įstaigų bendradarbiavimo susitarimo natūrali tąsa, užtikrinsianti produktyvų savivaldos ir Užimtumo tarnybos Šiaulių KAD Radviliškio skyriaus bendradarbiavimą nedarbo mažinimo srityje.

Plane numatytos priemonės susijusios su aktyviomis priemonėmis, tokiomis kaip vizitai į seniūnijas, susitikimų su darbdaviais ir darbo ieškančiais asmenimis organizavimas seniūnijose, ilgalaikių bedarbių motyvacijos dirbti skatinimo priemonės, konsultavimas, jaunimo užimtumo didinimo klausimų sprendimas, pavėžėjimo iki darbo vietos galimybių aptarimas, renginių, susijusių su įdarbinimo galimybių pristatymu organizavimas ir pan. Viena iš labiausiai pasiteisinusių tokio plano priemonių – nuolatiniai apsilankymai seniūnijose sukviečiant tiek darbo ieškančius gyventojus, tiek darbdavius, tiek specialistus, kurie gali suteikti informacijos apie įsidarbinimo, kvalifikacijos kėlimo ir kitas užimtumo galimybes Radviliškio rajone.

„Labai dažnai ieškant būdų, kaip grąžinti asmenį į darbo rinką, nepakanka vien tik pasiūlyti laisvą darbo vietą. Asmenims reikalinga kompleksinė – psichologinė, teisinė, socialinė – pagalba. Sprendžiant asmenų grįžimo į darbo rinką problemas, Užimtumo tarnybai labai svarbus savivaldos ir kitų socialinių partnerių įsitraukimas“, – teigė R. Šukys. Pasak jo, Radviliškio rajono savivaldybė – trečioji pagal aukštą nedarbo lygį (12,5 proc.) savivaldybė Šiaulių klientų aptarnavimo departamento aptarnaujamoje teritorijoje.

Tokie susitarimai jau įgyvendinami Kelmės ir Joniškio rajonų savivaldybėse, o pasiekti teigiami rezultatai motyvuoja Užimtumo tarnybos ir savivaldos bendradarbiavimo modelį taikyti ir kitose Šiaulių regiono savivaldybėse. Tai leidžia ne tik sumažinti nedarbą, bet ir išryškina esmines darbo ieškančių asmenų įsidarbinimo problemas. Dažniausiai jos būna sietinos su ilgalaikiu nedarbu ir socialinių pašalpų gavimu. Šiems klientams teikiamos įvairios konsultacijos, ugdomi gebėjimai, taikomos motyvacinės ir informacinės priemonės.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)