2022 m. sausio 25 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
„Lyderių laikas 3“ atkeliauja ir į Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigasSpausdinimo versija

2019 m. vasario 18 d. Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko nacionalinio projekto „Lyderių laikas 3“ (toliau – LL3) įžanginis renginys. Renginyje dalyvavo gausus būrys švietimiečių: mokytojai, švietimo įstaigų vadovai, mokiniai, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro darbuotojai.

Savivaldybių grupės kuratorė Renata Pavlavičienė

LL3 yra projektų „Lyderių laikas“ ir „Lyderių laikas 2“ tęsinys. Pirmajame projekto etape (2009–2011 m.) buvo kuriami švietimo lyderystės konceptualūs pagrindai, antrajame etape (2011–2015 m.) jie buvo išbandyti 15-oje Lietuvos savivaldybių. Trečiojo projekto etapo (2017–2020 m.) dalyvės – kitos 45 savivaldybės iš pietų, vakarų ir šiaurės-rytų regionų. Radviliškio rajono savivaldybė priklauso šiaurės-rytų regionui ir, kartu su 14 šio regiono savivaldybių, 2019–2020 m.  dalyvaus projekto veiklose. Pagrindinė savivaldybės veikla projekte – pokyčio projekto sukūrimas ir įgyvendinimas.

Renginį pradėjo projekto LL3 savivaldybių grupės kuratorė Renata Pavlavičienė. Ji pasveikino renginio dalyvius, pasidžiaugė įgytais įgūdžiais ankstesniame projekto etape, ir iškėlė renginio tikslus: išsiaiškinti 15 svarbiausių klausimų apie LL3 naudą ir galimybes Radviliškio rajono savivaldybei; susipažinti tarpusavyje ir pradėti burti LL3 bendruomenę; pradėti diskusijas dėl siekiamo pokyčio.

Visus susirinkusiuosius pasveikino ir sėkmės projekto veiklose palinkėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė. Renginio dalyvius vedėja pakvietė aktyviai įsijungti į įvairias projekto veiklas, pasinaudoti teikiamomis galimybėmis ir savo bendruomenėse stiprinti lyderystę.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė

Po įžangos savo sėkmės istoriją „Aš tai padariau“ papasakojo verslininkė, menininkė, LT dizaino namų wãpsva įkūrėja, Radviliškio moterų meninės raiškos studijos vadovė Irmina Savickienė. „Tereikia noro veikti, talento bei žinių ir sėkmė jus lydės“, – drąsino kaitos siekiančius švietimiečius Irmina.

LT dizaino namų wãpsva įkūrėja, Radviliškio moterų meninės raiškos studijos vadovė Irmina Savickienė

Renginį tęsė ir aktyvią veiklą organizavo mokyklų konsultantas Norbertas Airošius. Renginio dalyviai dirbdami grupėse prisiminė savo sėkmės istorijas, o drąsiausieji jomis pasidalijo su visais.

Renginiui įsibėgėjus projekto LL3 vadovė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo aprūpinimo centro direktoriaus pavaduotoja Rasa Šnipienė pristatė pagrindinį projekto tikslą – įkvėpti ir sustiprinti Lietuvos švietimo bendruomenę imtis kokybinių pokyčių savo organizacijose vardan mokinių mokymosi pažangos, projekto partnerius (Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, Mokyklų tobulinimo centrą, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą, Europos socialinio fondo agentūrą), projekto atsiradimo istoriją, įgyvendinimo etapus, dalyvius, būsimas veiklas, galimybes ir atsakomybes. Vadovė pabrėžė, jog LL3 veiklose dalyviai mokysis: kaip tarpusavyje susitarti, mokytis ir veikti išvien, visas pastangas nukreipiant į mokinių pažangą.

Projekto „Lyderių laikas 3“ veikloms organizuoti iš švietimo bendruomenės atstovų buvo suburta Radviliškio rajono savivaldybės kūrybinė komanda. Ši komanda kurs rajono švietimo pokyčio projektą, rūpinsis jo įgyvendinimu mokyklose, bendradarbiaus su socialiniais partneriais.  Judita Steponavičienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistė, savivaldybės kūrybinės komandos vadovė, renginio dalyviams pristatė komandos narius: Rimą Tarbūnienę, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narę, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos anglų k. mokytoją ekspertę; Genovaitę Juodeikienę, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėją; Rasą Plukienę ir Rimą Špakauską, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiuosius specialistus; Gražiną Areliūnienę, Radviliškio r. Baisogalos mokyklos-darželio pavaduotoją ugdymui; Rasą Dagienę, Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorę; Ritą Juškevičienę, Radviliškio r. Baisogalos gimnazijos direktorę; Nijolę Krušienę, Radviliškio Vaižganto progimnazijos direktorę; Vidą Makutienę, Radviliškio r. Šeduvos gimnazijos direktoriaus pavaduotoją ugdymui; Židrūną Onaitienę, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos direktoriaus pavaduotoją ugdymui; Aureliją Stončiuvienę, Radviliškio muzikos mokyklos direktorę; Laisvūną Vaičiūną, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos direktorių; Ritą Vaigauskienę, Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus vedėją; Editą Varneckienę, Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkę-projektų vadovę.

Radviliškio rajono savivaldybės kūrybinė komanda

J. Steponavičienė padėkojo kūrybinės komandos nariams, kad patikėjo projekto LL3 veiklų prasmingumu, sutiko petys petin darbuotis išvien ir į savo bendruomenes atnešti gaivaus LL3 vėjo, palinkėjo sėkmingo, atviro ir nuoširdaus bendradarbiavimo.

Antrojoje renginio dalyje LL3 tyrėjų komandos vadovė, dr. Jūratė Valuckienė pristatė projekto tyrėjus, planuojamus atlikti Radviliškio rajono savivaldybės švietimo bendruomenės profesinio kapitalo raiškos tyrimus, savivaldybės švietimo situaciją ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį planuojant ateities veiklas.

Renginio pabaigoje mokyklų konsultantas Norbertas Airošius renginio dalyvius įkvėpė diskutuoti ir pasidalinti idėjomis apie kokią ateities mokyklą svajojame. Svajonių būta daug, įvairių ir įkvepiančių prasmingiems ateities darbams.

Grupinio darbo akimirka

Taigi, projektas LL3 prasidėjo! Savivaldybės švietimo bendruomenė turės daug naujų galimybių tobulėti, bendradarbiauti, dalintis patirtimi, auginti ir stiprinti lyderius bei kiekvieno mokinio sėkmę, tik patiems reikia būti aktyviems, pozityviems, siekiantiems kurti, keistis ir keisti: „Tik tie, kurie surizikuoja nueiti per toli, sužino, kaip toli jie gali nueiti.“ (Tomas Sternsas Eliotas).

Ar tu kartu su mumis?

Renginio dalyviai

Judita Steponavičienė,
Radviliškio rajono savivaldybės kūrybinės komandos vadovė

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)