2021 m. spalio 19 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškyje pradeda veikti mobilusis COVID-19 patikros punktas. Išsitirti gali visi norintieji Radviliškio rajono gyventojai (kodas – „Radviliškio gyventojai“)Spausdinimo versija

Radviliškyje nustačius COVID-19 ligos protrūkį, vykdant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020-09-19 sprendimą Nr. V-2066 „Dėl Radviliškio rajono gyventojų ištyrimo dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos)“, nuo pirmadienio, rugsėjo 21 d., Radviliškyje pradeda veikti mobilusis punktas, kuriame bus atliekami tyrimai Radviliškio gyventojams, teikiant prioritetus asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, ugdymo įstaigų darbuotojams, pareigūnams, prekybininkams, vaistininkams.

Ar serga COVID-19, galės pasitikrinti ir visi pageidaujantys išsitirti radviliškiečiai (ir be gydytojų siuntimo), pasakę karštosios linijos 1808 konsultantams kodą „Radviliškio gyventojai“. Į mobilųjį punktą gyventojai registruosis karštąja linija telefono numeriu 1808, gaus kodą ir nurodytą laiką, kada jiems paskirtas laikas tyrimui paimti ir kada jie turi atvykti į mobilųjį punktą.

Kas gali tirtis?

Punktuose išsitirti gali visi Radviliškio rajono gyventojai, tiek turintys  COVID-19 ligai  būdingus simptomus, tiek jų neturintys. Raginame nedelsti ir į mobilųjį punktą tyrimui registruotis prioritetinėms grupėms priklausančius asmenis (asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus, ugdymo įstaigų darbuotojus, pareigūnus, prekybininkus, vaistininkus) ir pirminius kontaktus su COVID-19 liga turėjusius asmenis.

Kur kreiptis?

Norint priduoti ėminius pirmiausia būtina kreiptis telefonu 1808. Konsultantui reikės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina, ir pasakyti kodą „Radviliškio gyventojai“.

Kaip atvykti?

Į mobiliuosius punktus bus siunčiami priduoti ėminius tik tie asmenys, kurie gali atvykti asmenine transporto priemone patys ar atvežami kito žmogaus. Į mobilų patikros punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu. ‼️‼️ PATIKSLINTA: Į Radviliškio mobilųjį COVID-19 patikros punktą Radviliškyje PROFILAKTINIAM patikrinimui užsiregistravusius ir neturinčius automobilio gyventojus veža taksi. Automobilis atitinka visus saugumo reikalavimus. Kreiptis tel. 8 686 67 136. Vežamas tik 1 žmogus nustatytu laiku. Būtina dėvėti kaukę ir vienkartines pirštines. Po kiekvienos patikros automobilis dezinfekuojamas ir vėdinamas 20 min.

Vieta ir laikas

Atvykimo laiką ir vietą tirtis siunčiamam asmeniui nurodys su juo susisiekęs mobiliojo patikros punkto koordinatorius.

Kaip elgtis?

Atvykus į mobilųjį patikros punktą, žmonėms nėra leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip – jiems paaiškinama, kaip vyks tepinėlio paėmimo procedūra. Atlikus tyrimą, žmogus turi važiuoti į namus ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą gydyti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir jis bus transportuojamas į ligoninę. ‼️ Informacija dėl izoliacijos laukiant atsakymo iš mobiliojo COVID-19 patikros punkto Radviliškyje - visi asmenys, kurie tiriasi profilaktiškai, nejaučia simptomų ir neturėjo didelės rizikos kontakto, gali nesiizoliuoti iki testo atsakymo gavimo. Izoliuotis iki testo atsakymo turi tie, kurie jaučia simptomus arba turėjo didelės rizikos kontaktą.

Ką turėti? 

Tikrintis atvykęs žmogus su savimi turi turėti asmens dokumentą ir didesnį (A4) popieriaus lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilųjį punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salone. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys. 

Darbo laikas

Registruotis į mobilųjį punktą Radviliškyje galima nuo 8 iki 20 valandos. Mobiliojo punkto darbo laikas bus nustatomas pagal užsiregistravusiųjų asmenų skaičių. Punkte dirba trys žmonės – medikas (slaugytojas), koordinatorius ir padėjėjas.

Mobiliojo patikros punkto vieta

Aikštelė šalia „Baltic Petroleum“ degalinės (Radmės g. 1, šalia kavinės „Kregždutė“).

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)