2020 m. birželio 5 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Poeto jubiliejui lizdeikiečiai perskaitė eiliųSpausdinimo versija

Pažymėdami kovo 10-ąją, iškilaus poeto, dramaturgo, vertėjo, eseisto Justino Marcinkevičiaus gimimo dieną, antrokai gimnazistai per mokyklos radiją skaitė jo eiles. Šiemet Justinui Marcinkevičiui, sovietmečiu vadintam tautos sąžine, vienu didžiausių moralinių autoritetų, būtų suėję 90 metų.

Antros B klasės mokiniai: Mantas Bajarūnas, Goda Baltramiejūnaitė, Agnė Gilvickytė, Domantas Januševičius, Lukas Krikščiūnas, Viltė Lukauskaitė, Salomėja Pryšmantaitė, Pijus Šimkus, Auksė Šimkutė, pavartė Justino Marcinkevičiaus eilėraščių rinkinius, išsirinko skaityti posmus, kurie jiems pasirodė svarbūs, artimi, perteikia ir šiandienos jauno žmogaus jausmus. Ateinanti šventė - Kovo 11 –oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetis – įkvėpė gimnazistus ieškoti eilių apie gimtąją kalbą, apie gimtinės svarbą lietuvio gyvenime, apskritai apie žmogaus buvimą šiame pasaulyje.

Agnytė raiškiu balsu skaitė: „Ne vienas aš/ Tikrai yra kalba,/ Kur žodis pasitinka/ ir palydi/ Ne vienas aš, /Nes mano lūpos juda./ Su kaimų, upių,/ Miestų, ežerų/ Vardais aš matomas./ Jau kaip žodynas/ Ties L raide/ Aš atverstas esu.“ Savo stipriu balsu skaitė Lukas: „Čia nieko mūsų nėra, o/ viskas – mūsų vardu./ Bespalvė laiko skara /kaip kaukė ant mūs veidų./ Nuplėši – ir tik tamsa / lyg didelis grumstas užkris./ Neklauskit: kieno tiesa?/ Ir nespėliokit: kuris./ Tamsa atsakytų: visų./ Tyla sušnibždėtų: visi./ O tavo nedrąsų: esu/ patvirtintų mano: esi.“ (eilėraštis „Išvada“). Puikus poezijos skaitytojas Mantas: „nepaimsi nepakelsi neparodysi/ nepavalgydinsi jos ir nepagirdysi/ ne valiavimuos ne šūkiuose/ ne odėse/ mūs atodūsiuos ji/ matosi ir girdisi“ (eilėraštis „Laisvė“). Visų eilių nesirengiu cituoti. Poeto eilėraščiai, kuriems būdingas „ramus taurumas, dvasingumas“ (Rimantas Kmita) visą pertrauką skambėjo per moderniuosius garsiakalbius, kurių skleidžiamas garsas girdimas net tik mokyklos koridoriuose, bet ir kieme.

Jaudinosi skaitovai, nes kalbėti per mokyklos radiją teko pirmą kartą. Tikėkimės, ne paskutinį. Trečiokai sakė, jog reiktų daugiau tokių pertraukų – poezijos skaitymų.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytoja Alvydė Panova

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)