2021 m. gruodžio 7 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
„Radviliškio rajonas. Čia gera būti."

Filmas apie Radviliškio rajoną
Užkadrinis tekstas

Radviliškio rajonas – vidurio Lietuvos rajonas, yra tarsi Lietuvos širdis. Jo pagrindinė arterija – geležinkelis – mena rajono istoriją, raidą, liudija šiandienos plėtrą.

Didžiausias rajono miestas Radviliškio miestas skaičiuoja beveik pusę tūkstančio metų istorijos, bet rajone yra ir senesnius laikus menančių vietų.

16-tojo amžiaus pradžioje įkurtą miestą valdė garsieji kunigaikščiai Radvilos, nuo kurių, manoma, ir kilo jo pavadinimas.

Kuriantis nepriklausomai Lietuvai, į mūsų šalį iš Latvijos užklydo jungtinės vokiečių ir rusų – bermontininkų – kariuomenės būriai. Užėmę šiaurinę Lietuvos dalį, jie pradėjo rodyti nepalankumą besikuriančiai nepriklausomai Lietuvai. Įnirtingus ir pergalingus 1919 metų Lietuvos savanorių kariuomenės mūšius su bermontininkais dar ir dabar mena išlikęs mūrinis Radviliškio vėjo malūnas.

Radviliškio miestas sparčiai augti pradėjo devynioliktame amžiuje, kai buvo nutiestos pirmosios geležinkelio linijos. Šiandien Radviliškio geležinkelio mazgas yra vienas didžiausių ir seniausių visoje Lietuvoje.

Radviliškio rajono savivaldybėje – dvylika seniūnijų, du miestai, dešimt miestelių ir 420 kaimų.

Geografinė rajono padėtis itin dėkinga: iš čia lengvai pasiekiami didieji Lietuvos, kitų Baltijos bei Europos šalių miestai, todėl pro Radviliškį eina dauguma keleivių ir krovinių pervežimo maršrutų.

Radviliškio rajonas stebina Lietuvą – nedidelis, bet labai sparčiai į priekį žengiantis rajonas, jaukus žmonėms bei atviras jų iniciatyvoms. Stengiamasi žmonių gerovės ir verslumo didinimo vardan, daug dėmesio skiriama transporto, švietimo, medicinos, vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo, kultūros bei sporto, turizmo, istorinio paveldo sritims.

Radviliškyje nuolat kuriama ir tobulinama verslui ir investicijoms palanki aplinka: skatinamas smulkus ir vidutinis verslas, palaikomos verslininkų iniciatyvos, paslaugos, skatinančios įmonių steigimąsi, plėtrą ir konkurencingumą.

Pagrindinės verslo kryptys rajone: metalo ir medienos apdirbimas; baldų gamyba; drabužių siuvimas; mašinų gamyba; durpių gavyba. Rajone veikia apie 600 verslo įmonių, apie pusantro tūkstančio verslininkų dirba su verslo liudijimais. Radviliškio rajono savivaldybė remia naujai besikuriančias įmones. Verslui skatinti kasmet skiriama 90 tūkst. litų

Radviliškyje įsikūręs visos Lietuvos „Sodros“ informacijos centras. Paskambinę trumpuoju numeriu 1883, gyventojai iš visos Lietuvos gauna informaciją apie pašalpas, pensijas, išmokas ar draudėjų ir apdraustųjų draudimo įmokas, sužino atsakymus į kitus socialinio draudimo klausimus.

Viena didžiausių investicijų į Radviliškio rajono verslą - UAB „Juodeliai“ – moderniausias Baltijos šalyse ir Lenkijoje medienos perdirbimo cechas, įsikūręs specialiai investuotojams įkurtame sklype. Ši įmonė sukūrė nemažai darbo vietų radviliškiečiams, investavo daugiau nei 40 milijonų litų.

Radviliškio rajono savivaldybė pastaraisiais metais ypač daug dėmesio skyrė rajono savivaldybės švietimo įstaigų pastatų energijos vartojimo efektyvumo didinimo projektams, viešųjų erdvių tvarkymui ir pritaikymui visuomenės poreikiams. Moderniai iš šiuolaikiškai sutvarkytos švietimo įstaigos, jose dirbančiųjų ir besimokančiųjų poreikiams pritaikyta jų aplinka, įgyvendinami sporto infrastruktūros gerinimo projektai skirti rajono žmonėms, jaunimui.

42 rajono vietos bendruomenės veikia aktyviai, kuria naujas darbo vietas kaimiškose vietovėse, įgyvendina nemažai vietos bendruomenių gyvenimo kokybės gerinimo projektų: nauji bendruomenių namai kviečia užsiimti įvairia veikla, skatinamos kitokios veiklos kaimo vietovėse. Kaimo žmonės užsiima ekologiškų produktų auginimu ir prekyba, įvairiomis edukacinėmis programomis.

Didžiausią Radviliškio rajono plotą užima miškai ir dirbama žemė, kuriai tuščiai dirvonuoti neleidžia aktyvūs ir išradingi radviliškėnai. Jų darbščių rankų ir derlingos žemės dėka rajonas pagal mėsos, pieno, grūdų gamybos apimtis patenka į pirmaujančių respublikos rajonų penketuką. Pagrindinės veiklos rūšys: galvijų, kiaulių, avių auginimas, grūdinių kultūrų, cukrinių runkelių auginimas, mėsos ir pieno gamyba. Ūkininkai imasi ir mažiau paplitusių žemės ūkio šakų: veisia žirgus, augina sraiges, audines, danielius, putpeles, sliekus, laiko bites. Rajone nėra apleistų, nedirbamų žemių – visa žemė panaudojama žemės ūkio produkcijai gaminti.

Baisogalos dvare įsikūrusiame Lietuvos veterinarijos akademijos gyvulininkystės institute atliekami ilgalaikiai moksliniai tyrimai, susiję su gyvulių veislių gerinimu, selekcijos ir veisimo metodų tobulinimu, senųjų veislių genofondo išsaugojimu, gyvūnų mitybos, šėrimo bei pašarų gamybos ir paruošimo problemomis.

Rajone įsikūrusi valstybės įmonė „Šeduvos avininkystė“ yra pagrindinė Lietuvos juodgalvių avių genofondo saugotoja.

Radviliškio rajonas gali pasigirti įdomia, turtinga gamta, 10-čia draustinių ir aštuoniais saugomais parkais. Tai miškingas ir durpingas kraštas: čia plyti 45 tūkstančiai hektarų miškų ir durpynų, kurie žavi išlikusia unikalia augmenija bei gyvūnija.

Radviliškio rajone – gausybė gražių, įdomių, turistų lankomų vietų. Žymiausios iš jų – Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis, Šeduva, Raudondvaris, Baisogalos ir Burbiškio dvarai.

Šiandien Radviliškio rajono žmonės gali džiaugtis gražėjančiomis gatvėmis, modernia sporto sale, gerti švaresnį vandenį, skaityti atnaujintoje bibliotekoje, mokytis valdyti naujausias informacines technologijas, tobulinti savo gebėjimus bendrauti ir bendradarbiauti. Kyla nauji prekybos centrai, plečiasi paslaugų sektorius, kuriasi bendruomenės, kurioms reikia ne tik darbo, bet ir švenčių. O jomis Radviliškio rajonas garsėja toli už savo ribų – Lietuvoje skamba pasakojimai apie Kleboniškio linksmąsias Užgavėnes, žmones traukia tradicinis kiekvienais metais vykstantis Radviliškio miesto gimtadienis, žirgų konkūrų varžybos, folkloro festivaliai, tulpių šventės.

Radviliškio kraštas – unikalus Vidurio Lietuvos rajonas, turintis gilias žemdirbystės tradicijas, visada atviras naujoms verslo idėjoms ir investicijoms, nuolat besikeičiantis ir patrauklus bei svetingas rajono svečiams ir turistams. Kviečiame apsilankyti Radviliškio rajone, pažinti šį gražų kraštą ir nuoširdžius, paprastus jo žmones.

Paskutinis atnaujinimas: 2017-03-31 09:41:13
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)