2020 m. lapkričio 25 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškio rajono savivaldybei – septintoji „Auksinė krivūlė“Spausdinimo versija

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacijos suorganizuotuose tradiciniuose savivaldos apdovanojimuose „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis po kelių metų pertraukos vėl lipo ant garbingiausių Lietuvos savivaldos apdovanojimų „Auksinės krivūlės“ ceremonijos scenos. Šiais metais Radviliškio rajono savivaldybei „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Šiam apdovanojimui gauti Radviliškio rajono savivaldybę pateikė LR krašto apsaugos ministerija. Atnaujinto dizaino „Auksinę krivūlę“, sukurtą skulptoriaus Ramūno Almino, Radviliškio rajono savivaldybės merui įteikė LR krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. „Be visuomenės paramos nė viena kariuomenė negali būti stipri. Lietuvos kariuomenės padaliniai įsikūrę regionuose, todėl labai svarbu savivaldos ir kariuomenės glaudus bendradarbiavimas ir sutarimas, be savivaldos paramos kariuomenė irgi negali. Radviliškio rajono savivaldybė yra ta savivaldybė, kurioje yra įsikūręs ne vienas Lietuvos kariuomenės padalinys, kurioje yra įgyvendintas ne vienas bendras pilietinio ugdymo projektas, įgyvendinami infrastruktūriniai gynybos paskirties projektai gerina Lietuvos kariuomenės ir visos Lietuvos gynybinę parengtį“,  – sakė jis.

„Radviliškis apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių – čia ir Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, ir Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, ir Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, ir Krašto apsaugos savanoriai. Neseniai į Pajūrio miestelį Šilalės rajone išlydėjome Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio  artilerijos batalioną, šiuo metu Oro gynybos bataliono teritorijoje įsikūręs Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas. Su visais randame bendrą kalbą, randame ir sąlyčio taškų, siekiame sudaryti geriausias sąlygas įskurti. Turime gilias bendradarbiavimo tradicijas su Oro gynybos batalionu, organizuojame įvairias bendras  šviečiamąsias, patriotizmą skatinančias veiklas. Esame atviri naujiems bendriems projektams ir darbams, kurių tikrai netrūksta. Esme pamaloninti, kad mūsų bendrus projektus, įdirbį „Auksine krivūle“ įvertino Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija“, – sakė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, garbingą apdovanojimą priėmęs iš LR krašto apsaugos ministro.

„Kariškiai – neatskiriama Radviliškio miesto ir rajono bendruomenės dalis. Jie ir šventėse, ir kasdieniame darbe pirmieji pasisiūlo į pagalbą. Ką reiškia vien šauktinių prisaikdinimo ceremonijos Radviliški miesto centre ar iškilmingos karių rikiuotės įvairiausių švenčių metu. 2019 metais Radviliškyje įspūdingai paminėtas ir Lietuvos kariuomenės pergalės mūšyje su bermontininkais 100-osios metinės, ačiū Lietuvos Respublikos Kašto apsaugos ministerijai už suteiktą garbę būti šio renginio šeimininkais. Bet ne tik šventėmis esame bendrystėje. Džiaugiuosi, kad esame įvertinti už realius darbus. Taip, bendradarbiaujame su Krašto apsaugos ministerija tikrai ne dėl apdovanojimų: siekiame sudaryti pačiais tinkamiausias sąlygas mūsų Lietuvos gynėjams ir prisidėti prie saugios Lietuvos“, – sakė Jolanta Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė, taip pat dalyvavusi iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje.

Savivaldybių atstovus, laureatus Vietos savivaldos dienos proga pasveikino Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, Lietuvos ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimą perdavė Lietuvos  Respublikos Vyriausybės Kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas.

Į šventinę penkioliktąją „Auksinių krivūlių“ apdovanojimų ceremoniją Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje susirinkusiems laureatams, Lietuvos savivaldos atstovams, kitiems ceremonijos dalyviams koncertavo Artūro Noviko vokalinis ansamblis „Jazz Island“.

Radviliškio rajono savivaldybės istorijoje – septynios „Auksinės krivūlės“:

  • 2006 metais – už geležinkelių tradicijų puoselėjimą LR susisiekimo ministerijos teikimu.
  • 2008 metais – už sėkmingą kultūrinio objekto pritaikymą turizmo reikmėms LR ūkio ministerijos teikimu.
  • 2009 metais – už nuoširdų bendradarbiavimą ir karybos paveldo puoselėjimą Lietuvos savivaldybių asociacijos ir LR Krašto apsaugos ministerijos teikimu.

2011 metais:

  • už teisingas permainas šilumos ūkyje – Energetikos ministerijos teikimu;
  • už kultūros puoselėjimą – Kultūros ministerijos teikimu;
  • už tautos istorinės atminties saugojimą ir puoselėjimą – Žemės ūkio ministerijos teikimu.
  • 2020 metais – už glaudų bendradarbiavimą LR Krašto apsaugos ministerijos teikimu.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas

Mindaugas Pauliukas


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)