2021 m. gegužės 13 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškio rajono savivaldybėje dėl ypač pavojingos gyvūnų užkrečiamosios ligos paskelbta ekstremalioji situacijaSpausdinimo versija

Šiandien, gruodžio 31 dieną, į skubų posėdį susirinkusi Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija priėmė sprendimą Radviliškio rajono savivaldybėje skelbti savivaldybės lygio ekstremalią situaciją dėl UAB „Fur Farm LT“ (Pavartyčių kaime, Šeduvos miesto seniūnijoje) laikomoms audinėms nustatyto SARS-COV-2 (COVID-19).

Įmonės teritorijoje laikoma apie 55 000 audinių. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) Šiaulių departamento Radviliškio skyrius vykdo tolimesnį mėginių atrinkimą, siekdamas nustatyti ligos paplitimą ūkyje, bei atlieka epizootinį tyrimą.

Pavartyčių gyventojai neturėtų nerimauti, nes ne audinės yra užkrato šaltinis. Įtariama, kad koronavirusui imlius gyvūnus galėjo užkrėsti sergantys ūkio darbuotojai. Pasak Loretos Stirblienės, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėjos, Pavartyčiuose padidėjusio sergamumo COVID-19 liga nėra, yra fiksuoti keli šia liga sergančių ir minėtoje fermoje dirbančių žmonių atvejai. Sergantys UAB „Fur Farm LT“ darbuotojai izoliuojasi, situacija kontroliuojama, baimintis dėl iš ūkio plintančio viruso nereikėtų.

Pasak Romualdo Žukausko, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėjo-valstybinio veterinarijos inspektoriaus, situacija UAB „FurFarm LT“ kontroliuojama, bet židinio likvidavimas užtruks ilgai, todėl reikalinga paskelbti savivaldybės lygio ekstremalią situaciją. Šiuo momentu nustatyti keturi audinių susirgimo židiniai, kurie išsidėstę visoje įmonės teritorijoje, todėl planuojama židinius likviduoti lokaliai, nenaikinat visų ūkyje auginamų audinių.

VMVT, gavusi informaciją apie audinių ūkio darbuotojams nustatytą COVID-19 ligą, nuo gruodžio 21 d. sustiprino kontrolę ir apribojo ūkio veiklą: uždraustas gyvūnų, pašarų ir kitų gyvūninių produktų išvežimas, o gruodžio 30 d. priimtas sprendimas gaišinti tik tas audines, kurios įtariamos, kaip galėjusios užsikrėsti ar turinčios koronaviruso simptomų.

Papildomi mėginiai tyrimams bus atrenkami iš besiribojančių narvų audinių ir artimą kontaktą su sergančiomis turėjusių gyvūnėlių. Priverstinio visų audinių gaišinimo neplanuojama, tačiau ūkio atsakingi asmenys įpareigoti toliau atidžiai vykdyti laikomų audinių sveikatos būklės laboratorinę stebėseną ir saugoti nuo užkrečiamosios ligos ūkio darbuotojus. Sudaryta VMVT epizootinio tyrimo grupė aiškinsis, kaip virusas galėjo pateikti į ūkį.

Įmonės vadovai labai suinteresuoti kuo greičiau likviduoti ligos židinius, todėl vykdo visus VMVT Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus nurodymus. Administracijos darbuotojai dirba nuotoliniu būdu, o gyvūnėlius prižiūri darbuotojai, suskirstyti į dvi pamainas. Pamainos dirba nekontaktuodamos, dar papildomai suskirstytos į 3-4 darbuotojų grupeles. Pirmasis darbuotojo susirgimas COVID-19 liga įmonėje buvo fiksuotas gruodžio 1 dieną.

Pasak įmonės vadovų ir VMVT Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus atstovų, įmonėje laikomasi visų COVID-19 prevencijos reikalavimų: kailinių gyvūnų laikymo vietose dirbantys asmenys dėvi asmens apsaugos priemones, rekomenduojamas apsaugai nuo COVID-19 (dėvi apsaugines veido kaukes arba respiratorius, mūvi pirštines).

Įmonė įpareigota stebėti, kad darbuotojai neturėtų kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymių (pvz.: karščiavimo, slogos, kosulio, čiaudulio, pasunkėjusio kvėpavimo, viduriavimo, vėmimo ir pan.), ir užtikrinti, kad kailinių gyvūnų laikymo vietose dirbančių asmenų sveikata būtų nuolat stebima; sudaryti sąlygas matuoti (-tis) darbuotojų (-ams) kūno temperatūrą, tik atvykus į darbą (kailinių gyvūnų laikymo vietą), rekomenduoti darbuotojams, kuriems pasireiškė COVID-19 ligos požymiai, konsultuotis su specialistais karštąja koronaviruso linija (tel. 1808) arba susisiekti su savo šeimos gydytoju.

VMVT Šiaulių departamentas bus kasdien informuojamas apie UAB „Fur Farm LT“ nugaišintų ir gyvų kailinių gyvūnų skaičių, o Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos – apie darbuotojams nustatytus COVID-19 atvejus.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)