2022 m. gegužės 27 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškio rajono savivaldybėje sėkmingai startavo daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programaSpausdinimo versija

Radviliškio rajono savivaldybėje pradėta vykdyti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa, didinant jų šilumos energijos vartojimo efektyvumą įgyvendinant projektą „Daugiabučių namų modernizavimo skatinimas, II etapas“. Paskolas renovacijai už daugiabučių namų gyventojus nuo šiol ims ir visą atsakomybę prisiims Savivaldybės tarybos paskirtas administratorius Savivaldybės įmonė UAB „Radviliškio šiluma“, o gyventojai toliau kaip įpratę mokės už šilumą ir nejučiomis grąžins paskolą. Beveik pusę renovacijai reikiamų lėšų kompensuos valstybė. Šios Programos įgyvendinimo administratoriumi paskirta UAB „Radviliškio šiluma“.

 

Kviečiame apsispręsti dėl daugiabučių namų renovacijos

Radviliškio rajono savivaldybės taryba savo sprendimu patvirtino Radviliškio rajono savivaldybės energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą. Tiek Radviliškio rajono savivaldybė, tiek UAB „Radviliškio šiluma“ rūpinasi darbų organizavimu, jų kokybe bei būsimais rezultatais.

Daugiabučių namų gyventojai, daugiabučių namų savininkų bendrijos, kurie dar nėra pateikę sprendimų dėl dalyvavimo daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos II etape, gali tai padaryti iki 2013 m. rugsėjo 13 d.

Namo gyventojų pareiga – pasirūpinti turimu turtu

Siekdama paspartinti daugiabučių namų atnaujinimo procesą, Vyriausybė parengė daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) finansinį modelį. Šio naujo modelio esmė – daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams nereikės patiems prisiimti jokių organizacinių ir kreditinių įsipareigojimų bei projektų įgyvendinimo rizikų.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, kviesdama Radviliškio rajono savivaldybės gyventojus pasidomėti daugiabučių namų renovacijos programa, teigia, kad renovacija – patikimas ir efektyvus būdas, padedantis kiekvienam daugiabučio namo gyventojui atlikti savo pareigą – pasirūpinti turimu turtu. Senos statybos namų atnaujinimas dėl jų techninės būklės yra neišvengiamas, o programa suteikia gyventojams galimybę užsitikrinti paramą būsto atnaujinimo darbams.

„Visiems smagu gyventi atnaujintuose, sutvarkytuose, ekonomiškuose būstuose. Renovuotuose namuose pagerės gyvenimo sąlygos, padidės butų vertė, o svarbiausia, – sumažės būsto išlaikymo, šildymo išlaidos“, – kviečia Radviliškio rajono gyventojus dalyvauti daugiabučių namų renovavimo programoje J. Margaitienė.


Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė kviečia daugiabučių namų butų savininkus renovuoti namus

Keturių Radviliškio daugiabučiai namų butų ir kitų patalpų savininkai jau pritarė namo atnaujinimo investiciniams planams

Aplinkos ministerijai patvirtinus naują daugiabučių namų renovacijos modelį ir priėmus įstatymų pataisas, Radviliškio rajono savivaldybės iniciatyva buvo atrinkti neefektyviausiai energiją vartojantys pastatai. Jau yra atliktas 9 daugiabučių pastatų, dalyvaujančių I programos etape, techninis ir energinis įvertinimas bei parengti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) investicijų planai. Šie pastatai statyti iki 1993 metų, juose šiluminės energijos sąnaudos viršija 150 kWh per metus. Radviliškio mieste tai Naujosios g. 4, 6, 8, 10, Radvilų g. 23, Dariaus ir Girėno g. 60, Aušros a. 3 esantys daugiabučiai namai, Baisogaloje – Taikos g. 10, Šeduvoje – Progimnazijos g. 10 esantis daugiabutis namas.

Šiuo metu organizuojami I etape dalyvaujančių daugiabučių namų gyventojų susirinkimai dėl pritarimo parengtiems daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) investicijų planams. Keturių Radviliškio daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkai jau priėmė sprendimą ir pritarė parengtiems šių daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) investiciniams planams.

Banko paskolą paims UAB „Radviliškio šiluma“

Daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams imti banko paskolų nereikės, o išlaidos už renovaciją bus sugrąžinamos per mokesčius už šildymą.

Savivaldybės paskirtas Programos įgyvendinimo administratorius ims paskolą, t. y. organizuos kreditavimo sutarčių pasirašymą su banku, organizuos, prižiūrės ir kontroliuos visą daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) procesą. Pažymėtina, kad statybos rangos pirkimo konkursų organizavimo skaidrumui užtikrinti pirkimai bus vykdomi per Centrinės perkančiosios organizacijos elektroninį katalogą, tad joks asmuo negalės daryti įtakos pasirenkant statybos rangovą.

Projektams, kuriems rangos darbų sutartys bus pasirašytos, teisės aktų numatyta tvarka bus teikiama 40 proc. valstybės parama: 15 proc. iš JESSICA programos ir 25 proc. – iš specialiosios Klimato kaitos programos lėšų.

Asmenims, turintiems teisę į kompensaciją už šildymą, valstybė apmokės paskolos grąžinimą ir palūkanas (ji bus įskaitoma kaip įmoka).

Kiekviename name (atsižvelgiant į namo techninę būklę) bus įgyvendinamos šios šilumos energiją taupančios priemonės:
- fasado sienų ir cokolio šiltinimas;
- stogo šiltinimas įrengiant naują dangą;
- butų ir kitų patalpų langų keitimas (jei tai reikalinga);
- balkonų stiklinimas pagal vieningą projektą;
- laiptinių lauko durų ir tambūrų keitimas;
- šildymo ir karšto vandens sistemų pertvarkymas ar keitimas.

Po renovacijos sutaupoma tiek energija, tiek gyventojų pinigai

Metodinėje medžiagoje apie daugiabučių namų renovaciją yra teigiama, kad butų ir kitų patalpų savininkai iš karto po namo renovacijos mokėtų apie 10 proc. mažiau vien tik už šildymą nieko nedarant, nes namo šildymui būtų suvartojama mažiau energijos.

Įstatymu yra numatyta, kad jei daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkai, gaunantys ar turintys teisę į kompensaciją už šildymą, atsisakys dalyvauti daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto įgyvendinime ir svarstant parengtą namo atnaujinimo (modernizavimo) investicijų planą šiam planui nepritars, energiją vartos neefektyviai ir mokės vis didėjančias šiluminės energijos sąskaitas, neteks teisės į kompensaciją už šildymą.

Iki 2013 m. rugsėjo 25 d. Radviliškio rajono savivaldybė turi pateikti Būsto energijos taupymo agentūrai atrinktų namų sąrašus dėl dalyvavimo daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) programos II etape.

13 daugiabučių namų Radviliškio mieste (Vaižganto g. 58C, 58B, Radvilų g. 11, 12, 25, Naujosios g. 2, 15, Kudirkos g. 4, 5, 8, Jaramino g. 14, Parko g. 3, Maironio g. 5), vieno – Šeduvoje (Kėdainių g. 116) ir penkių – Baisogaloje (Žebenkos g. 3, 4, 6, 9, Taikos g. 8) gyventojai jau yra pareiškę norą ir priėmę preliminarų sprendimą dėl daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) programos II etape.

Informaciją apie galimybes atnaujinti (modernizuoti) daugiabučius namus pagal projektą „Daugiabučių namų modernizavimo skatinimas, II etapas“ teikia Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Turto ir vietinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Jakavičienė, Aušros a. 3, Radviliškis, 216 kab., tel. (8 422) 69 016.


Radviliškyje dauguma sovietiniais metais statytų daugiabučių dar nėra atnaujinti, todėl gyventojams tenka brangiai mokėti už šildymą

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)