2019 m. rugsėjo 20 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Renginių ciklą „Šeštadieniniai rugpjūčio pietūs“ vainikavo Armino Lydekos edukacinė paskaita apie etiketąSpausdinimo versija

Dvaras visais laikais buvo pavyzdžiu, todėl paskutinis renginių ciklo „Šeštadieniniai rugpjūčio pietūs“ renginys buvo skirtas etiketui. Šios edukacinės paskaitos metu diplomatinio etiketo specialistas, parašęs ne vieną knygą šia tema Arminas Lydeka priminė senąsias dvaro etiketo taisykles, kurių paisymas parodydavo išsiauklėjimą, aukštą kultūros lygį bei supažindino su naujomis. Jis taip pat papasakojo, kas lėmė etiketo sąvokos atsiradimą ir kaip jo išmanymas padėdavo ir dabar gali padėti pačiose sudėtingiausiose situacijose. Buvo plačiai pristatytas stalo serviravimo, elgesio prie stalo, kalbų ir tostų etiketo normos. Dalyviai A. Lydekai uždavė aktualių klausimų, į kuriuos sulaukė išsamių ir šmaikščių atsakymų.

Skambant vinilinių plokštelių muzikai renginio svečiai galėjo pažaisti šachmatais, nusifotografuoti Burbiškio dvaro fone įrengtoje fotografijos vietoje, kuri puikiai imitavo dvaro idilę.

Po trumpos pertraukėlės muziejus atvėrė kino fondo saugyklos duris ir  įrengtoje nedidelėje kino salėje muziejaus darbuotojos papasakojo apie pirmuosius filmus, kino juostos ypatumus, sovietinio laikotarpio kino demonstravimo aparatūrą, kuria ir buvo pademonstruoti 1979 m. dokumentiniai filmai. Senesnei kartai tai nebuvo naujiena, bet labai smagūs prisiminimai, kuriais po seansų su visais ir pasidalijo, jaunesnei – puiki istorijos pamokėlė.

Puikus, turiningas rugpjūtis Burbiškio dvare, trys skirtingi, bet vienodai prasmingi renginiai – Alfo Ivanausko edukacinė paskaita apie dvarų gastronomiją, Vytauto V. Landsbergio dainuojamosios poezijos popietė ir Armino Lydekos edukacinė paskaita apie etiketą – priminė senąsias dvarų tradicijas ir sulaukė nemažo susidomėjimo. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.

Justina Pranienė

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)