2020 m. rugsėjo 18 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Rugsėjo 1-osios skambutis pakvietė į naują žinių ir atradimų kelionęSpausdinimo versija

Rudenišką, bet saulėtą antradienio rytą Radviliškio miesto centre ir prie mokyklų šurmuliavo daug šventiškai nusiteikusių žmonių. Šiais metais šventė Mokslo ir žinių šventė buvo kiek kitokia, nes buvo organizuojama vadovaujantis visais galiojančiais Covid-19 pandemijos reikalavimais.

Kaip ir kasmet, tikintieji turėjo galimybę dalyvauti šventosiose Mišiose, skirtose Mokslo ir žinių dienai. Mišias laikė ir mokiniams Dievo palaimos per mokslo metus linkėjo Radviliškio parapijos dekanas klebonas Tadas Rudys. Mišiose dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas ir kt.

Po Mišių Gražinos pagrindinės mokyklos, Vinco Kudirkos, Vaižganto progimnazijų pirmokai ir Lizdeikos gimnazijos abiturientai bei klasių vadovai ir tėvai rikiavosi Aušros aikštėje.

Meras Antanas Čepononis ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas pasveikino susirinkusius, kvietė mokinius sėkmingai keliauti žinių ir atradimų keliu, siekti užsibrėžto tikslo ir pažinimo džiaugsmo.

Naujus mokslo metus pradeda 20 Radviliškio rajono švietimo įstaigų: 6 gimnazijos, 3 pagrindinės mokyklos, 2 progimnazijos, 1 mokykla-darželis, 4 lopšeliai-darželiai, 2 daugiafunkciai centrai, 2 neformaliojo švietimo mokyklos.

Radviliškio mieste vaikai ugdysis lopšeliuose-darželiuose „Eglutė“, „Kregždutė“, „Žvaigždutė“, mokiniai mokysis Gražinos pagrindinėje mokykloje, Vinco Kudirkos ir Vaižganto progimnazijose, Lizdeikos gimnazijoje, dailės ir muzikos mokyklose, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriuje, Radviliškio plaukimo baseine.

Planuojama, kad 14 rajono mokyklų pagal ikimokyklinio ugdymo programą bus ugdomi 946 ikimokyklinukai; 13 rajono mokyklų pagal priešmokyklinio ugdymo programą – 292 priešmokyklinukai.

Planuojama, kad rajono bendrojo ugdymo mokyklas lankys 3833 mokiniai, iš kurių: 326 įžengs į pirmąsias klases (iš jų 205 Radviliškio mieste); 313 į penktąsias (iš jų 174 Radviliškio mieste); 347 į dešimtąsias klases (iš jų 174 Radviliškio mieste); 239 abiturientams šis rugsėjis mokykliniame suole paskutinis, 125 iš jų mokysis Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje; 22 mokiniai ketina mokytis suaugusiųjų mokymo klasėse, veikiančiose Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje.

Lyginant su praėjusiais mokslo metais sumažėjo 30 mokinių.

Radviliškio rajono savivaldybėje mokiniams sudarytos geros sąlygos tenkinti pažinimo, ugdymosi ir saviraiškos poreikius, sistemiškai plėsti tam tikros srities žinias, stiprinti gebėjimus ir įgūdžius bei įgyti papildomas dalykines kompetencijas Radviliškio dailės, muzikos mokyklose, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriuje, Radviliškio plaukimo baseine ir kitų neformaliojo vaikų švietimo teikėjų įgyvendinamose programose. Planuojama, kad Radviliškio dailės mokykloje mokysis 200 mokinių, muzikos mokykloje –312 mokinių, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriuje – 300 mokinių, kitų neformaliojo vaikų švietimo teikėjų įgyvendinamose programose – 1250 mokinių. Radviliškio plaukimo baseine plaukti mokysis visi rajono antrokai, trečiokai bei kiti pageidaujantys mokiniai.

Ugdymo procesas organizuojamas atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytais reikalavimais. Vaikai ir mokiniai pradės ugdytis įprastiniu būdu grupėse ir klasėse. Tačiau, pablogėjus epidemiologinei situacijai, ugdymas galės būti organizuojamas nuotoliniu arba mišriu ugdymo organizavimo būdu.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)