2019 m. rugpjūčio 20 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Skaidrumo iniciatyvos

SKAIDRUMO INICIATYVOS, KURIAS TURI ŽINOTI IR TU!

Korupcijos prevencijos tikslas – siekti, kad valstybės ir savivaldybių įstaigų vykdoma veikla būtų nešališka ir skaidri. Naudojant reikiamas korupcijos prevencijos priemones ir kryptingai šalinant korupcijos atsiradimo rizikas, ilgainiui sukuriamas tvirtas pagrindas skaidrios ekonomikos plėtrai, didesnei viešųjų paslaugų teikimo kokybei, šalies socialinei gerovei. Kiekvienam visuomenės nariui svarbu žinoti, kad Lietuvoje veikia skaidrumo, antikorupcinės iniciatyvos, kurios padeda kovoti su korupcija ir jos apraiškomis. 

„Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) yra tarptautinės organizacijos „Transparency International“ padalinys, veikiantis Lietuvoje nuo 2000 metų. Šios organizacijos tikslas – skatinti pilietines antikorupcines iniciatyvas bei jų organizavimą Lietuvoje. Organizacijos tinklalapyje galima rasti pagrindines antikorupcijos iniciatyvas, kurios vykdomos šalyje (viešųjų finansų skaidrumas, skaidrumo linija, skaidrios Lietuvos link ir pan.). Daugiau informacijos rasite čia: www.transparency.lt

Skaidrumo iniciatyva „Jonvabaliai“

Tai pirmoji savanoriška iniciatyva Europos Sąjungoje (ES), skatinanti projektų vykdytojus būti atviresniais visuomenei ir savarankiškai siekti didesnio skaidrumo. Prie šios  iniciatyvos prisijungę ES projektų vykdytojai nuo šiol atsiskaito ne tik įvairioms institucijoms, bet ir plačiajai visuomenei.

Jonvabaliai skiriami atsižvelgiant į tai, kiek projektų vykdytojai užpildo deklaracijų ir pateikia informacijos apie ES lėšomis įgyvendintus projektus bei pačią organizaciją  Daugiau informacijos: www.jonvabaliai.lt

Transparency International“ Skaidrumo mokykla – tai savaitės trukmės paskaitų, seminarų bei praktinių užsiėmimų ciklas apie korupciją įvairiuose sektoriuose ir srityse, jos priežastys ir apraiškos.

Pagrindinis mokyklos tikslas - įvairių regionų studentams bei jauniesiems lyderiams suteikti galimybę mokytis iš žymių antikorupcijos srities ekspertų ir suteikti dalyviams tarpusavio mokymosi ir sąžiningumo kūrimo platformą, kuri sietų tarptautines skaidrumo patirtis. Mokykla siekia sukurti aplinką, kurioje diskusijos apie skaidrumą ir korupciją yra perkeliamos iš aukščiausių viešosios politikos lygmenų į klases ir kasdienes studentų diskusijas.

Daugiau info.: www.trnsparencyschool.org


Naujienlaiškį apie Lietuvoje vykdomas skaidrumo iniciatyvas parengė
Šiaulių universiteto studentai

Paskutinis atnaujinimas: 2016-07-05 13:36:38
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)