2019 m. gruodžio 7 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Žvalgomieji archeologiniai tyrimai Ilguočių kaimo kalvelėjeSpausdinimo versija

Lapkričio 24–26 dienomis Radviliškio rajono Ilguočių kaime vyko žvalgomieji archeologiniai tyrimai. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas Vytautas Simelis atkreipė dėmesį į kapelius, esančius ant Ilguočių kaimo kalvelės.

Archeologinių tyrimų tikslas – nustatyti Ilguočių kaimo kapinių kalvelės pobūdį iki joje įrengiant kapines bei nustatyti šios vietos panaudojimo operacijoje prieš bermontininkus galimybę., taip pat siekta patikrinti informaciją, kad ant kalvelės matosi tik dalis  paminklo, o visas jis slypi po žeme.

Ilguočių kapinių viršuje šalia akmeninio obelisko iškasta ir ištirta 5x5 m dydžio perkasa. Rasti aštuonių žmonių kaulai, kryželis. Aptikti kapai, nesant archeologinės vertės, nebuvo judinti, tik užfiksuoti ir užkasti. Preliminarius antropologinius tyrimus vietoje atliko Vilniaus universiteto medicinos fakulteto bioarcheologė Rūta Brindzaitė. Kartu buvo vykdomi kapinių paviršiaus žvalgymai metalo detektoriumi, buvo tikimasi aptikti Lietuvos kariuomenės mūšio su bermontininkais, vadinamųjų Radviliškio kautynių, pėdsakus.

Iškasus perkasą prie paminklo nustatyta, kad paminklas pastatytas ant pamatų, sudėtų iš akmenų, todėl versija, kad paminklas pastatytas nuo žemės paviršiaus, o ne ant kalvelės, nepasitvirtino. Liko neįminta mįslė, ką reiškia užrašas paminkle „1917/Karis/M“. Taip pat nebuvo rasta Radviliškio kautynių pėdsakų.

Archeologinius tyrimus vykdė archeologijos istorikas doc. dr. Gintautas Zabiela. Šie tyrimai vykdomi pagal Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio paveldosaugos darbų programą, Į šią programą tai pat yra įtraukti ir Saulės mūšio menamos vietos tyrimai bei mūšio su bermontininkais vietos archeologiniai tyrimai.

Ilguočių kaimo senosios kapinės anksčiau nebuvo tyrinėtos, todėl dabartiniai atlikti tyrimai leis labiau susipažinti su Radviliškio rajono istorija.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)