2021 m. spalio 19 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Nepamirštama pociūnėliečių pažintis su žolynų galia ir sraigėmisSpausdinimo versija

Pirmąjį spalio šeštadienį žingeidūs Pociūnėlių pagrindinės mokyklos mokytojai, nepedagoginiai darbuotojai dalyvavo išvykoje į Trakiškį (Panevėžio r.). Rinkosi Trakiškį, nes domino edukacinė veikla „Žolynų, žolynėlių galia” ir „Sraigių ūkis”.

Trakiškio padalinyje prieš devyniolika metų suburtas žolininkių būrelis „Trakiškio žolininkės“ (vadovė Vilija Šaparnienė-Kišonienė). Labai patiko žolininkių vedama edukacine veikla „Žolynų, žolynėlių galia”, kurios tikslas – supažindinti su vaistažolėmis, jų naudingomis savybėmis, parodyti, kaip kuri žolė atrodo, paaiškinti, kur auga ir kada rinkti. Žolininkės teatralizuotai pristatė senąją liaudies medicinos patirtį: autentišką gydymo būdą – aprūkymą dagiliais ir kitomis žolelėmis, gelbstintį nuo įvairių ligų ir „blogos akies“, padedantį, „kad velniai atstotų ir piktos dvasios nesikerotų“. Edukacinės programos metu mus vaišino „Laimės“ arbata, kurios vaistažolių buvo galima įsigyti ir pasikonsultuoti apie jų naudingas savybes.

Ten pat, Trakiškio kaime, gyvena Janina Krištaponienė, kuri jau visą dešimtmetį yra entuziastinga sraigių augintoja. Vos atvykus pas ją, akį patraukė lauko aplinka, išpuošta sraigių skulptūromis, kompozicijomis. “Sraigių ūkio” šeimininkė organizavo ekskursiją bei edukacinę programą, pateikiančią informacijos nuo sraigių auginimo iki paruošimo vartojimui. Ūkyje įrengtas sraigių produkcijos gaminimo cechas. Šeimininkė gamina sraigių paštetą, įdarą pyragėliams, sraiges verda, apkepa su česnaku ir pagardina padažu bei nuolat išbando naujus patiekalus. Visi su didžiuliu noru ne tik padegustavome gaminamos produkcijos, bet ir jos įsigijome. Čia taip pat įsigijome ir iš sraigių kiautų šeimininkės gaminamų įvairių suvenyrų.

Išvykos dalyviai sakė, kad diena Trakiškyje – tai prasmingai praleistas laikas. Daug naujo sužinota apie žolynus ir sraiges, daug teigiamų emocijų patirta!

Aušra Sadzevičienė,
ikimokyklinio ugdymo pedagogė, išvykos organizatorė

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)