2021 m. gruodžio 5 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Globalaus švietimo savaitės veiklose aktyviai dalyvavo ir Grinkiškio gimnazijos septintokėsSpausdinimo versija

Lapkričio mėnesį visame pasaulyje vyko „Globalaus švietimo savaitė“. Tai informacinė socialinė kampanija, kviečianti mokyklų bendruomenes propaguoti darnų gyvenimo stilių – gilintis į 17-a Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų (DVT), kuriais siekiama iki 2030-ųjų panaikinti skurdą, sumažinti visokeriopą nelygybę, vartojimą bei sustabdyti klimato kaitos procesus. Šią akciją jau 23-ąjį kartą inicijuoja Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos. Šių metų šūkis buvo „Tai mūsų pasaulis, imkimės veiksmų kartu!“. Organizuotomis veiklomis buvo skatinama apmąstyti įpročius, ieškoti naujų edukacijos ir socializacijos būdų bei naudoti Globalųjį švietimą kaip įrankį permainoms įgyvendinti.

Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos atstovai Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro kvietimu susitelkė ir tapo pasaulinių pokyčių dalimi. Gimnazijos švietimo įstaigos klubo „EKO bitės“ nares, iniciatyvios septintokės Lukrecija Černiauskaitė ir Austėja Kavaliauskaitė entuziastingai įsitraukė į kūrybinę veiklą ir savo darbais kvietė atkreipti dėmesį į atskirties mažinimą, jaunimo psichologinę sveikatą, sveikų ir naudingų įpročių formavimą. O kad geri darbai būtų matomi ir įkvėptų kitus, šios iniciatyvos metu jos dalijosi veiksmų savaitės akimirkomis ir atradimais: ,,Įamžink, kaip tu ir tavo šeima išpildei „Dieną SU...“ iššūkį. Dalinkis nuotraukomis savo socialiniuose tinkluose ir žymėk #DienaSU2021 #LMNSC #GlobalEducationWeek“.

Septintokių kartu su savo šeimų nariais kūrybiniai darbai buvo pateikti „Facebook“ platformoje ir skatino globaliai darnų gyvenimo stilių priimant savaitės dienos iššūkį: pirmadienis – diena su komplimentu; antradienis – diena su šypsena; trečiadienis – diena su geru darbu; ketvirtadienis – diena su sveiku maistu; penktadienis – diena su gamta; šeštadienis – diena su beglobiu; sekmadienis – diena su šeima. Iššūkių savaitė buvo tarptautinės iniciatyvos „Globalaus švietimo savaitė 2021“ renginių ciklo dalis. Džiaugiamės ir dėkojame organizatoriams LMNŠC ir septintokėms Lukrecijai, Austėjai bei jų šeimų nariams už gerus darbus ir tikime, kad gėris įkvepia mus būti stilingais darna!

Silva Morkūnienė,
Grinkiškio gimnazijos Klubo „EKO bitės“ vadovė

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)