2020 m. birželio 6 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) patikslinus sąlygas, kaip organizuoti darbą valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose bei jų valdomose įmonėse, keičiasi gyventojų aptarnavimo tvarka Radviliškio rajono savivaldybėjeSpausdinimo versija

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, nuo šiol nebelieka rekomendacijos šiose įstaigose sudaryti sąlygas darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu arba organizuoti jų darbą taip, kad būtų užtikrinamas kuo mažesnis kontaktas su kitais žmonėmis. Visi Radviliškio rajono savivaldybės  administracijos specialistai dirba įprastine tvarka. Gyventojai Savivaldybėje aptarnaujami įprastine tvarka, tik būtina dėvėti kaukę.

Tinkamai darbuotojų ir lankytojų rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai užtikrinti prie įėjimo į įstaigą ir tualeto bei vonios kambarius gerai matomoje vietoje padėtos darbuotojų ir lankytojų rankų dezinfekcijai skirtos priemonės, rankų plovimo ir (ar) dezinfekcijos vaizdinės rekomendacijos.

Ir toliau išlieka reikalavimas įstaigos lankytojus aptarnauti užtikrinant saugos priemones: apriboti darbuotojų fizinį kontaktą su lankytojais, jei įmanoma išlaikant ne mažesnį nei 1 metro atstumą arba atskiriant darbo vietą nuo lankytojo pertvaromis. Jei nėra pertvaros, turi būti užtikrinta, kad ir darbuotojai, aptarnaujantys įstaigos lankytojus, ir lankytojai dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Prie įėjimo į įstaigą lankytojams primenama apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.), taip pat apie tai, kad įstaigoje neaptarnaujami lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (tokių kaip karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

Įmonės ir įstaigos ir toliau turės užtikrinti, kad jose dirbtų tik darbuotojai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, vėmimas, viduriavimas ir pan.) ir darbuotojų sveikata būtų nuolat stebima. Darbuotojams, kuriems pasireiškia minėti požymiai, turi būti pasiūlyta konsultuotis Karštąją koronaviruso linija arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.

Naujuoju sprendimu, nebelieka reikalavimo darbo vietas įrengti taip, kad tarp darbo vietose sėdinčių darbuotojų būtų ne mažesnis kaip 1 metro atstumas arba darbo vietos būtų atskirtos pertvaromis, taip pat riboti darbuotojų kontaktą, reguliuoti darbuotojų pertraukų laiką, siekiant sumažinti žmonių, kurie vienu metu dalijasi kavine, personalo kambariu ar virtuve, skaičių - nuo šiol bus svarbu užtikrinti, kad darbo vietos ir darbo vietų aplinka atitiktų darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus.

Organizuojant susirinkimus bei pasitarimus patalpoje, rekomenduojama darbuotojams dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Draudžiama dirbti įstaigoje darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu, išskyrus darbuotojus, dirbančius nuotoliniu būdu arba gavus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą.

Darbo patalpos turi būti vėdinamos ne rečiau kaip 1 kartą per valandą. Dažnai liečiamus paviršius (durų rankenos, elektros jungikliai, kėdžių atramos ir kt.) rekomenduojama valyti paviršiams skirtu valikliu kaip galima dažniau, bet ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.

Kitą aplinkos valymą ir dezinfekciją rekomenduojama atlikti vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose (ne sveikatos priežiūros sektorius, įtarus ar patvirtinus COVID-19 atvejį).

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)