2022 m. gegužės 28 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Senjorės stiprino sveikatą dalyvaudamos Fizinio aktyvumo programoje vyresniems 65+Spausdinimo versija

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras šių metų vasario – gegužės mėnesiais organizavo Fizinio aktyvumo programą vyresniems 65+. Ši programa skirta vyresnio amžiaus asmenims nuo 65 metų gerinti bendrą organizmo fizinį pajėgumą.

Programos metu senjorai dalyvavo 16 savaičių trukmės grupiniuose užsiėmimuose ir padedami trenerės Aistės Balčiūnaitės stiprino savo sveikatą. Trenerė ne tik suteikė žinių kaip taisyklingai mankštintis bei stiprinti savo kūną, bet ir motyvavo senjorus judėti kuo daugiau. Užsiėmimuose buvo taikomi įvairūs mankštos būdai, įtraukiami komandiniai, vikrumo, koordinacijos žaidimai, atliekami pusiausvyrą, jėgą bei ištvermę gerinantys pratimai. Taip pat visiems dalyviams buvo užduodamos ir savarankiško darbo užduotys, pateikiami namų darbai. Senjorai kiekvieną mėnesį pildė fizinio aktyvumo dienoraščius, bandė pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Programos pradžioje ir pabaigoje senjorėms buvo atlikta kūno masės analizė su kūno analizatoriumi „Tanita“ bei fizinio pajėgumo lygio nustatymo testavimas. Pokyčiai džiugina, nes daugumos senjorių tiek kūno analizės duomenys, tiek ir bendras fizinis pajėgumas pagerėjo. Analizuojant gautus duomenis matyti ženklus viršutinių galiūnių (rankų) raumenų jėgos padidėjimas.

Programos pabaigoje beveik visų rankų raumenų jėga tapo aukštesnė nei vidutinė, kai tuo tarpu programos pradžioje daugumos rankų raumenų jėga buvo žemiau vidutinės ar vidutinė (1 pav.).


1 pav. Viršutinių galiūnių (rankų) raumenų jėgos vertinimas programos pradžioje ir pabaigoje

Jėgos padidėjimas matyti ir lyginant apatinių galūnių (kojų) raumenų jėgą. Programos pradžioje turinčių aukštesnę nei vidutinę kojų raumenų jėgą buvo 3 dalyvės, tuo tarpu programos pabaigoje tokių dalyvių jau buvo 13 (2 pav.).


2 pav. Apatinių galūnių (kojų) raumenų jėga

Programos pabaigoje senjorės turėjo progą susitikti su sveikatingumo trenere, Lietuvos sporto universiteto docente, socialinių mokslų daktare Simona Pajaujiene, kuri programos dalyvėms vedė motyvacinį užsiėmimą. Sveikatingumo trenerė priminė kodėl svarbu kuo daugiau judėti vyresniame amžiuje, kaip kuo daugiau fizinio aktyvumo veiklų įtraukti į savo kasdieninės dienos rutiną bei sportuoti savarankiškai. Praktinio užsiėmimo metu atliko Nirvanafitness mankštą. NirvanaFitness - tai naujas, bet pasaulį jau apėmęs mokslininkų bei mankštinimosi, kvėpavimo ir garso specialistų sukurtas metodas, kurio misija - išmokyti pasaulį kvėpuoti ir kurti sveiką kūno bei sielos sąjungą.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi, kad ši programa leido senjorėms pagerinti ne tik bendrą fizinis pajėgumą, bet kartu pagerino ir savijautą bei sustiprino emocinę sveikatą. Tikimės, kad išgirstos žinios, išmokti pratimai bei sustiprėjusi sveikata ir toliau motyvuos senjores laiką leisti aktyviai. Dėkojame visoms dalyvėms už pavyzdingą programos lankymą, sveikatingumo trenerei Simonai Pajaujienei už suteiktas žinias bei motyvacijos pliūpsnį na ir žinoma trenerei Aistei Balčiūnaitei už atsakingą ir nuoširdų darbą bei nuolatinį programos dalyvių motyvavimą.

Programos nuotraukų galerija galima rasti čia:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5197547810267237&type=3

Dalyvių atsiliepimai apie programą: „Ačiū už sugražintą motyvaciją judėti daug“, „Dėkoju už nuostabų kartu praleistą laiką, už draugystę, už naują patirtį“, „Tai buvo nuostabus laikas: bendrystė, sportas, judesys. Ačiū Jums! Sveikatos! Dievo globos“, „Labai džiaugiuosi mankšta, kuri vyko ir pagerėjo savijauta. Ačiū“ „Labai džiaugiuosi šia programa, vėl turiu motyvacijos mankštintis namie, labai norėčiau dar kartą dalyvauti panašioje programoje“, „Didelis ačiū už naudingai praleistą laiką. Už pagerėjusius sveikatos rodiklius“, „Ačiū už šį projektą, džiaugiuosi, kad teko laimė čia dalyvauti, išmėginau savo jėgas, pasirodo dar esu stipri!“

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)