2019 m. rugpjūčio 21 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Turiningos VDC „Gandriukas“ lankytojų atostogos Spausdinimo versija

Atostogas – tinkamiausias laikas atgauti jėgas, pažinti aplinkinį pasaulį ir, žinoma, kaip reikiant pailsėti, tačiau svarbu laikytis saiko ir aktyvų poilsį derinti su pasyviu, ramiu laiko praleidimu. Nuo to, kaip gerai vaikas pailsės per atostogas, priklausys jo sėkmingumas ateinančiais mokslo metais.

Pakiršinio kaimo vaikų dienos centro „Gandriukas“ darbuotojos kartu su vaikais planuoja atostogas taip, kad vaikai jas praleistų naudingai, atsižvelgdamos į vaikų amžių, sugebėjimus ir kiekvieno vaiko asmenybės ypatumus. Net nieko neveikimas yra naudingas, nes vaikai turi išmokti užsiimti ir patys niekieno neverčiami.

Nors vaikai ir tikisi, kad per atostogas pabėgs nuo mokslų, visi žinome, kad poilsis su knyga yra malonus. Knygų skaitymas  praturtina žodyną, lavina vaizduotę, skatina svajoti, moko, keičia  požiūrį, nuostatas, stengiantis panašėti į mylimus herojus o dar įdomiau, kai knygų herojai atgimsta mūsų rankose, su kuriais norisi ilgiau pabūti ir padūkti.
Stengiamės kuo daugiau laiko praleistų gryname ore. Tai svarbu bet kokio amžiaus vaikams. Pasivaikščiojimai, žaidimai ir estafetės lauke – geriausias užsiėmimas.

Nesibaimindami minties, kad jeigu dirbsi, tai nepailsėsi, išbandėme praktikoje, nes nuo savanoriško darbo nepavargstama. Tokia veikla tarsi virusas – užkrečiama: atsiranda tikėjimas savo jėgomis, ugdomas atsakomybės ir pareigos jausmas. Vis nauja veikla ir vieta stimuliuoja vaikų žingeidumą, norą pamatyti, sužinoti ir atrasti kažką naujo.
Suaugusieji neprivalo būti vaikų linksmintojais. Žiūrėkime į vaiką kaip į asmenybę, įsiklausykime į jo norus ir priimkime sprendimus pasitarę su juo. Tik kalbėdamiesi sutvirtinsime tarpusavio ryšį ir vasaros atostogos taps įsimintinos visiems.

A. Utkienė,
RPBSPC Pakiršinio VDC socialinė darbuotoja

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)