2019 m. lapkričio 20 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Apie oro gynybos dabartį, inovacijas ir ateities sprendimus – konferencijoje RadviliškyjeSpausdinimo versija

Lapkričio 21 d., ketvirtadienį, Radviliškio miesto kultūros centre organizuojama tarptautinė konferencija apie oro gynybą „Sprendimai. Inovacijos. Ateitis“.

„Ši konferencija suorganizuota Radviliškyje, mieste, kuriame prieš 100 metų besikurianti Lietuvos kariuomenė iškovojo Lietuvos valstybingumui labai reikšmingą pergalę – sutriuškino bermontininkus ir privertė juos pasitraukti iš Lietuvos. Šis mūšis buvo reikšmingas ir pačiai Lietuvos kariuomenei, jai kaip karo grobis atiteko iš bermontininkų atimti ginklai ir karinės mašinos.

Jų buvo tiek, kad viską nugabenti į Kauną prireikė specialaus traukinio. Džiaugiuosi, kad Radviliškyje suorganizuotoje konferencijoje taikos metu galima kalbėtis apie naujausias gynybos technologijas, kurias naudoja ar ateityje naudos Lietuvos kariuomenė“, – kalbėjo Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės meras.

Konferencijos iniciatorius, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas sako, kad ši konferencija – tai puiki galimybė visiems, besidomintiems oro gynyba, jos ateitimi, inovacijomis šioje srityje, susitikti, padiskutuoti ir tiesti kelius bendradarbiavimui. „Radviliškis – unikali vieta visos Lietuvos kontekste. Iš abiejų pusių miestą supa Lietuvos kariuomenės daliniai – Linkaičiuose įsikūręs Lietuvos kariuomenės Arsenalas, pačiame Radviliškyje – Oro gynybos batalionas, todėl manau, kad ši konferencija ir laiku, ir vietoje. Ji galėtų tapti tradicine, tik Radviliškyje vykstančia konferencija. Labai norėtųsi, kad Radviliškį kaip miestą šalyje ir pasaulyje garsintų ir šios srities dalykinė veikla, kad čia kasmet galėtų susitikti kariškiai ir įvairiausių naujovių generatoriai, kad būtent Radviliškyje užsimegztų dalykiniai ryšiai tarp inovacijų kūrėjų ir jų tiesioginių naudotojų“, – sakė konferencijos moderatorius M. Pauliukas. Jis pasidžiaugė, kad konferencijoje sutiko dalyvauti tarptautinių kompanijų atstovai, kurie dirba karinės pramonės srityje. „Taip pat didžiuojamės galėdami kaip nuolatinius įvairiausių renginių partnerius įvardyti Radviliškyje įsikūrusį Oro gynybos batalioną“, – sakė jis.

Radviliškyje įsikūrusio Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono vadas majoras Vaidas Šimaitis sakė, kad tokios konferencijos reikalingumas yra akivaizdus. „Šiais laikais technologijos ir grėsmės vystosi labai greitai. Tokiose konferencijose įgytos žinios padeda  Lietuvos kariuomenei nuolat būti vienu dideliu žingsniu priekyje grėsmės. Svarbu ne tik  turima įranga, bet ir galimybė tobulėti žinių lygmenyje“, – sakė jis.

Konferencija prasidės 11 valandą Radviliškio miesto kultūros centro mažojoje salėje.

Programa

10.30 val. – registracija.
11.00 val. – konferencijos atidarymas. Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vado, pulkininko Dainiaus Guzo, koncerno SAAB atstovų sveikinimo žodis.
11.10 val. – pranešimas „35mm oro gynybos sistemos“. Pranešėjas – šveicarų įmonės „Rheinmetall“ atstovas Pascal Wettstein.
11.40 val. – diskusija „Gynybos pramonės ateitis Lietuvoje“. Moderatorius – Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas.
12.00 val. – mokslinė sesija „Radiolokacinės technologijos“. Pranešėjas – profesorius Linas Svilainis, Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakultetas.
13.00 val. – pietūs.
14.00 val. – vaizdo pranešimas „Elektromagnetinio spinduliavimo blokatoriai“. Pranešėjas –  įmonės „Atos“ atstovas.
14.30 val. – „Ateities pasiūlymai“. Pranešėjas – Baltijos pažangių technologijų instituto atstovas.
15.00 val. – „Mokymo įranga Oro gynybos sistemoms: dizainas, tyrimai ir praktinis darbas“. Pranešėjas – prof. Algimantas Fedaravičius, Kauno technologijos universiteto Transporto inžinerijos departamentas.
15.30 val. – konferencijos apibendrinimas. Moderatorius – Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas.

Konferenciją organizuoja Radviliškio rajono savivaldybė, Lietuvos Kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas ir Radviliškio miesto kultūros centras.

Konferencija yra nemokama, joje dalyvauti gali visi suinteresuoti asmenys.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)