2019 m. spalio 18 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Atnaujinti dar du daugiabučiai namai Radviliškio miesteSpausdinimo versija

Radviliškio mieste – dar du atnaujinti namai. Nuo šiol Radviliškio miestą puoš atnaujintas daugiabutis namas Naujojoje g. 8 ir daugiabutis namas Radvilų g. 23.


Drauge su statybos darbus priimančios komisijos nariais atnaujintus namus apžiūrėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė.


Gražėja Radviliškis, akį džiugina tvarkingi, skoningai sutvarkyti namai.

Drauge su statybos darbus priimančios komisijos nariais atnaujintus namus apžiūrėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė. Pasak jos, būsto atnaujinimas kiekvienam gyventojui leidžia ne tik sumažinti šildymo išlaidas, suteikia naują gyvenimo kokybę bei komfortą. Gražėja Radviliškis, akį džiugina tvarkingi, skoningai sutvarkyti namai, padidėja ir buto vertė. Apklausus atnaujintų daugiabučių namų gyventojus ir remiantis nekilnojamo turto ekspertų duomenimis, paaiškėjo, kad renovuoto daugiabučio namo nekilnojamo turto vertė padidėja 15–20 procentų.

Daugiabučiai namai Naujojoje g. 8 ir Radvilų g. 23 atnaujinti pagal Radviliškio rajono savivaldybėje pradėtą vykdyti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą „Daugiabučių namų modernizavimo skatinimas, I etapas“. Šiems daugiabučiams namams buvo parengti investiciniai planai, kuriems pritarė daugiau kaip 60 proc. namų gyventojų.

Pasak P. Mickaičio, šios programos administratoriaus UAB „Radviliškio šiluma“ direktoriaus, jau lapkričio mėnesį šių namų gyventojai galės džiaugtis sumažėjusiomis išlaidomis šildymui. Kompleksiškai atnaujinus (modernizavus) daugiabutį namą, sutaupoma nemažai šilumos energijos. Tikrąją ir realią renovacijos naudą gyventojai, gyvenantys atnaujintuose Radviliškio miesto daugiabučiuose namuose, pajus po ateinančio šildymo sezono, kai sąskaitose už šildymą atsispindės šilumos energijos sunaudojimas prieš renovaciją ir po renovacijos.

Daugiabučio namo, esančio Naujojoje g. 8, atnaujinimo darbus vykdė UAB „Žilinskas ir Ko“. Sutartis su šia bendrove buvo pasirašyta 2014 m. balandžio 4 d. Renovacijos darbai Naujosios g. 8 name prasidėjo 2014 m. rugsėjo 8 d, baigti 2015 metų rugpjūčio 6 d.

Daugiabučio namo, esančio Radvilų g. 23, atnaujinimo darbus vykdė UAB „Aukštaitijos ranga“. Sutartis su šia bendrove buvo pasirašyta 2014 m. gegužės 12 d. Renovacijos darbai Radvilų g. 23 name prasidėjo 2014 m. lapkričio 20 d., baigti 2015 metų rugsėjo 3 d.

Statybos rangos darbai buvo perkami kartu su techninio projekto parengimo paslauga, todėl statybos darbai prasidėjo tik padarius techninį projektą, pristačius jį su gyventojams bei kitoms atsakingoms institucijoms ir gavus Statybos leidimą.

Statybos užbaigimo procedūras atliko komisija, sudaryta Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Šiaulių teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus specialistų.

2014 metais atnaujintas vienas daugiabutis namas Baisogaloje (12 butų). 2015 metais atnaujinti penki daugiabučiai namai Radviliškio mieste. Šiuo metu renovacijos darbai yra vykdomi daugiabučiuose namuose Šeduvoje (Progimnazijos g. 19), Radviliškyje (Dariaus ir Girėno g. 60, Maironio g. 5, Vaižganto g. 58 C).

Valstybės parama ateityje sumažės

Visi aukščiau minėti ir Radviliškio rajono savivaldybės energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programoje dalyvaujantys namai pasinaudojo 40 procentų teikiama valstybės parama tenkančioms nustatytoms energinį efektyvumą didinančioms priemonėms (statybinių darbų išlaidoms).

Deja, kad ir kaip būtų gaila, ne visi Radviliškio rajono daugiabučiai namai, kurie dalyvauja atnaujinimo (modernizavimo) programoje, suspėjo pasinaudoti valstybės teikiama 40 procentų parama. Valstybė 40 proc. paramą teikė tiems projektams, kurių statybos darbų viešojo pirkimo procedūros (atrinktas paslaugų teikėjas ir su juo sudaryta rangos darbų sutartis) buvo įvykusios iki 2015-04-01.

Nuo 2015 m. balandžio 1 d. valstybės teikiama parama sumažėjo 5 procentais, todėl Radviliškio rajono šešių daugiabučių namų gyventojai susirinkimuose iš naujo apsvarstė parengtus investicinius planus bei galimybes ir pritarė renovacijai, kuriai valstybės parama sumažėjo iki 35 proc. Tokie namai Radviliškio mieste yra Naujojoje g. 2, Jaunystės g. 1, Kaštonų g. 4A, Baisogaloje – R. Žebenkos g. 3, 6, 9. Šiuo metu laukiama atsakymo dėl šių namų kreditavimo, tuomet bus perkami statybos darbai.

35 proc. valstybės parama bus teikiama iki 2017 m. gruodžio 31 d. Po to ji gali dar mažėti.

P. Mickaitis teigia, kad mažesnių statybos darbų kainų ateityje tikėtis būtų sunku. Tai diktuoja dabartinė rinkos situacija – kuo didesnį apkrovimą patiria statybos sektorius, tuo labiau brangsta statybos darbai.

Mieli Radviliškio rajono daugiabučių namų gyventojai, kviečiame suskubti ir dalyvauti daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo programoje.

Pirminės sąlygos dalyvauti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje:

  • Programoje gali dalyvauti tik daugiabučiai namai (daugiabutis namas – tai trijų ir daugiau butų gyvenamasis namas, kuriame gali būti ir negyvenamųjų patalpų – prekybos, administracinės, viešojo maitinimo ir kitos).
  • Daugiabutis namas turi būti pastatytas pagal galiojusius iki 1993 m. statybos techninius normatyvus.

Šiuo metu būsto savininkai gali pasirinkti, ar įgyvendinti namo atnaujinimo projektą pagal Vyriausybės patvirtintą programą, ar pagal ją atitinkančias savivaldybių programas:

  • Atnaujinimas daugiabučių namų administratorių ar bendrijų pirmininkų iniciatyva: Pagal šį modelį, daugiabučių namų atnaujinimas įgyvendinamas gyventojų iniciatyva per bendrijos pirmininką, daugiabučio namo administratorių ar daugiabutį administruojančią įmonę. Čia svarbi gyventojų iniciatyva ir sutikimas dalyvauti programoje. Daugiabučio namo butų savininkai programoje gali dalyvauti savo lėšomis arba kreiptis kredito į finansinę instituciją.
  • Atnaujinimas savivaldybių iniciatyva: Savivaldybės savo iniciatyva atrenka neefektyviausiai energiją vartojančius daugiabučius namus (kai kuriais atvejais gyventojai pasiūlo neefektyviausiai energiją vartojančius namus) ir paskiria Programos administratorius, kurie įgyvendina šių daugiabučių namų atnaujinimą. Šio modelio esmė yra ta, kad būsto savininkams patiems nereikia prisiimti jokių organizacinių ir kreditinių įsipareigojimų bei projekto įgyvendinimo rizikų.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)