2021 m. gruodžio 7 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Radviliškyje – nauja sporto šaka. Susipažinkime su tekboluSpausdinimo versija

Futbolo sporto klubą „Radviliškis" pasiekė Lietuvos tekbolo federacijos dovana – du tekbolo stalai ir specialus tekbolo kamuolys.

Prieš lapkričio 10 dieną Radviliškio sporto arenoje vykusias futsal A lygos „ŠSPC Radviliškis“ ir „FC Klaipėda City“ rungtynes Radviliškio rajono savivaldybės merui Vytautui Simeliui ir FSK „Radviliškis“ klubo treneriui Mindaugui Urbonavičiui Lietuvos tekbolo federacijos prezidentas Arnoldas Mauragas įteikė specialų tekbolo kamuolį. Pasak M. Urbonavičiaus, gruodžio 23 dieną Radviliškyje planuojamas pirmasis tekbolo turnyras Lietuvoje. Turnyrą Radviliškyje organizuos Lietuvos tekbolo federacija, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras, FSK „Radviliškis".

„Jau dabar Radviliškio sporto arenoje turnyro laukia penki tekbolo stalai“, – sakė M. Urbonavičius, su nekantrumu laukiantis turnyro ir šios sporto šakos pristatymo radviliškiečiams. Pasak jo, šis sportas pastaruoju metu populiarėja visame pasaulyje, o tekbolą į savo treniruočių procesus įtraukė didžiausi futbolo klubai pasaulyje, tokie kaip „Paris Saint-Germain“, „Real Madrid“, „Barcelona“, „Chelsea“, „Bayern“, „Manchester United“, „AC Milan“ ir kiti. „Labai džiaugiuosi, kad Radviliškis taps pirmuoju miestu, kuriame vyks pirmasis Lietuvoje tekbolo čempionatas. Taip pat džiaugiamės ir Lietuvos tekbolo federacijos dovana – dviem tekbolo stalais ir kamuoliu. Vieno tokio stalo vertė – apie 2 tūkst. eurų. Juos naudojame futbolo treniruotėse, taip pat rengiamės būsimajam turnyrui“, – sakė jis.

V. Simelis, Radviliškio rajono savivaldybės meras, taip pat pasidžiaugė naujos sporto šakos atėjimu į Radviliškį. „Man visada smagu matyti, kad Radviliškio vardas garsinamas naujovėmis, šiuo atveju – naujos, dar nedaug kam žinomos sporto šakos čempionatu. Smagu, kad išnaudojamos visos sportuojantiems žmonėms sukurtos erdvės ir galimybės“, – sakė jis.

Kas yra Tekbolas?

Tekbolas yra su futbolu susijusi sporto šaka, žaidžiama ant specialiai išlenkto stalo („Teq“ stalo), kuri pritraukia vis daugiau sportininkų bei sporto entuziastų iš įvairių pasaulio šalių. Tekbolo žaidėjai, kurių vienoje komandoje gali būti vienas arba du, turi pataikyti kamuolį į kitą stalo pusę, o perduoti ir priliesti kamuolį gali įvairiomis kūno dalimis, išskyrus rankas. Prieš perduodant kamuolį į oponento stalo pusę, kamuolys gali būti priliestas daugiausiai tris kartus. Išskirtinė tekbolo savybė yra ta, jog tai nėra kontaktinis sportas – su stalu arba priešininku negali būti jokio fizinio kontakto, todėl viską lemia techniniai įgūdžiai, žongliravimas, reakcija ir kamuolio valdymas ore.

Tai – dar jauna sporto šaka, kuri buvo sukurta Vengrijoje 2012 metais, ypač išpopuliarėjusi pastaraisiais metais. Tekbolo stalai jau tampa neatsiejama dalis ir futbolo rinktinių treniruočių stovyklose. Savo treniruočių procesuose tekbolo stalais jau naudojasi vienos stipriausių pasaulio rinktinių: Brazilijos, Italijos, Belgijos, Olandijos, Lenkijos ir kitų šalių. Tekbolo federacija nuo 2017 metų organizuoja kasmet vykstančius pasaulio čempionatus (vienetų ir dvejetų varžybas), kuriuose varžosi tiek vyrai, tiek moterys. Dabar federacijos įkūrėjai siekia, jog sportas būtų įtrauktas ir į olimpinės žaidynes.

Daugiau informacijos apie šią sporto šaką ir taisykles rasite apsilankę Lietuvos tekbolo federacijos puslapyje internete https://www.lfteq.lt.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)