2020 m. rugsėjo 26 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Vaikų su negalia vasaros stovykla „Lik sveika, vasara!”Spausdinimo versija

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos Dienos centras „Meleta“, vykdantis vaikų su negalia užimtumą po pamokų, rugpjūčio 24–29 d. organizavo vasaros stovyklą „Lik sveika, vasara!“. Šių vaikų užimtumo problema vasaros atostogų metu yra labai aktuali, nes daugelis  tėvų yra dirbantys, o šiems mokiniams reikalinga nuolatinė priežiūra. Tad dalyvauti stovykloje buvo kviečiami ne tik  Dienos centro „Meleta“ lankytojai, bet ir Gražinos pagrindinės mokyklos specialiųjų – lavinamųjų klasių mokiniai. Lėšos stovyklos organizavimui buvo gautos parengus projektą vaikų vasaros poilsio programų rėmimo konkursui.

Stovyklos „Lik sveika, vasara!“ metu buvo organizuojama šešių dienų programa: „Prakalbink molį“, „Smėlio terapija“, „Teatro ir dainų šalyje“, „Judėk ir būsi sveikas“, „Vandens pramogos“, „Pažink gamtą“. Vaikus lipdyti iš molio mokė tautodailininkas D. Kurmanskis, kurti smėlio paveikslus–J. Kurmanskienė. Dienos programos „Teatro ir dainų šalyje“ metu vaikai dalyvavo teatralizuotame užsiėmime su režisiere R. Atkočiūniene, kurio metu vaidino ir žaidė. Tądien vaikai šoko, dainavo ir su muzikos mokytoju A. Žalgevičiumi. Daug dėmesio buvo skiriama ir aktyviai vaikų su negalia veiklai - sportinė veikla organizuota Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parke bei Radviliškio plaukimo baseine. Paskutinę stovyklos dieną vaikai vyko į Raubonių parką, kur tyrinėjo gamtą, turėjo galimybę susipažinti su gyvūnais, dalyvavo ir žaidė įvairiuose atrakcionuose. Daugelis vaikų į ekskursiją vyko su tėvais. Po apsilankymo parke buvo skirtas laikas stovyklos refleksijai, kuris vyko gamtoje prie vaišių stalo.

Bendra tėvų, mokinių ir pedagogų nuomonė tokia, jog vasaros stovykla „Lik sveika, vasara!“ pranoko visų lūkesčius, nes organizuotos veiklos vaikas buvo įdomios. Jie patyrė daug teigiamų emocijų, nes bendravo su įdomiais žmonėmis, o stovyklos veiklos vyko įvairiose aplinkose: mokykloje, miesto parke, Radviliškio miesto kultūros centre, baseine, Raubonių parke.  Vaikai su negalia prasmingai ir saugiai praleido paskutinę vasaros atostogų savaitę. Tad važiuojant namo buvo padėkota projekto rengėjoms ir vasaros stovyklos veiklų organizatorėms R. Žalgevičienei, Dienos centro „Meleta“ vadovei, S. Budavičienei, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos specialiųjų lavinamųjų klasių mokytojai metodininkei. Ir nuspręsta, jog kitais metais rengiant projektą, pakviesti dalyvauti ir kitas specialiųjų lavinamųjų klasių mokytojas bei aktyvius tėvus.

R. Žalgevičienė, Dienos centro „Meleta“ vadovė, S. Budavičienė, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos specialiųjų lavinamųjų klasių mokytoja metodininkė

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)