2021 m. birželio 15 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Jurbarko rajone, Smalininkuose, aptarta idėja įkurti Oro kadetų mokykląSpausdinimo versija

Šią savaitę Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas dalyvavo pasitarime  Smalininkuose, Jurbarko rajono savivaldybėje, kuriame Lietuvos karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas ir šiuo klausimu suinteresuoti asmenys pristatė galimybę Oro kadetų mokyklą įkurti Jurbarko rajone, Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinėje mokykloje.

Sauliaus Smuilaičio nuotrauka

Praėjusiais metais šią idėją Radviliškio rajono savivaldybės vadovams apžvalginio vizito metu pristatė Radviliškyje apsilankiusi karininkų, istorikų ir specialistų delegacija. Tuomet susipažinta su kelių savivaldybių galimybėmis įkurti tokią mokyklą, išanalizuota esama situacija, apžiūrėtos turimos bazės. Buvo renkamasi iš kelių vietų visoje Lietuvoje, kurioje vietoje būtų galima įkurti Oro kadetų mokyklą.

Violetos Schuetz nuotrauka

Pasak Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės, Jurbarke vykusiame susitikime  išsigrynino idėja Radviliskio rajono savivaldybei šiame projekte dalyvauti kaip partnerei, nes Radviliškyje yra įsikūręs Oro gynybos batalionas – puiki vieta būsimiesiems kadetams susipažinti su oro gynybos praktine puse, o Raudondvaryje esantis aerodromas – gera bazė įvairiam būsimųjų kadetų neformaliajam ugdymui, vasaros stovykloms, praktiniams mokymams.

Sauliaus Smuilaičio nuotraukos

Susitikime su Jurbarko ir Radviliškio rajonų savivaldybių atstovais Lietuvos karo istorikas, Seimo narys Valdas Rakutis sakė, kad idėja kurti Oro kadetų mokyklą Smalininkuose yra geras bandymas, kuris gali pavykti, jei bus vietinė iniciatyva, motyvacija ir palaikymas.

Sauliaus Smuilaičio nuotraukos

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)