2019 m. rugsėjo 19 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Šeduvos Jaunimo erdvės jaunuoliai viešėjo VengrijojeSpausdinimo versija

Rugsėjo 2–10 dienomis Vengrijoje (Obanya) vyko Erasmus+ jaunimo mainai „MagicEuropeReloaded“, kuriame partnerių teisėmis dalyvavo ir Šeduvos atviras jaunimo centras „JaunimoErdvė“. Jaunimo mainuose dalyvavo 8 šalys (Bulgarija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Vengrija, Kipras, Italija).

Jaunimo mainų pradžioje keletas dienų buvo skirtos dalyvių susipažinimui bei veikloms, pritaikytoms dirbti kartu komandoje. Įsibėgėjus mainams, buvo pradėta gilintis į pagrindinius mainų tikslus: jaunuoliai aktyviai diskutavo apie demokratiją, žmogaus teises bei pareigas, ką jiems reiškia būti aktyviu Europos sąjungos piliečiu. Kiekviena mainuose dalyvavusi valstybė pristatė savo šalies  demokratijos, pilietiškumo situaciją, ieškojo panašumų bei skirtumų. Na, o svarbiausia ir kertine projekto diena išaušo tuomet, kai dalyviai paruošė aktyvias veiklas ir užsiėmimus vietos turistams, taip įrodydami sau ir kitiems, kokie visgi jie yra aktyvus Europos sąjungos piliečiai.

Vakarai jaunuoliams buvo ypač įdomūs, nes kiekvieną vakarą mainuose dalyvaujančios šalys pristatydavo savo kultūrą, tradicijas, istoriją, maistą, šokius, žaidimus. Kai kurie prisistatymai buvo interaktyvūs, per juos  apie šalis buvo galima sužinoti tikrai labai  daug įdomių faktų. Kita priežastis, kodėl jaunuoliams neteko nuobodžiauti vakarais, buvo ta, jog gyventi teko mažame miestelyje tarp kalnų, kuriuose knibždėjo daugybė laukinių gyvūnų, kai kuriuos pavyko užfiksuoti ir patiems jaunuoliams. Jaunuoliai labai džiaugėsi, jog projekto organizatoriai jiems suorganizavo išvyką į SPA centrą. Išvykos metu dalyviai galėjo pamatyti Vengriją, jos gamtą ir kultūrinį paveldą.

Jaunimo mainų baigiamajame vakare buvo apibendrinti nuveikti darbai bei dalyviams įteikti sertifikatai, įrodantys, jog jaunuoliai dalyvavo tarptautiniame Erasmus+ projekte. Jaunuoliams šie mainai paliko gerus prisiminimus, suteikė daug patirties, leido pagilinti anglų kalbos žinias.

Šeduvos atviro jaunimo centro „Jaunimo Erdvė“ informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)