2019 m. lapkričio 20 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pociūnėliečiai – respublikinio projekto „Kultūrų ratas“ dalyviaiSpausdinimo versija

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, bendradarbiaudamas su Tautinių mažumų departamentu prie LRV, Romų visuomenės centru, Visagino kultūros centro Etninės kultūros ir edukacijos skyriumi, šių metų balandžio-spalio mėnesiais organizavo respublikinį edukacinį projektą „Kultūrų ratas“. Lapkričio 14 d. Vilniuje įvyko baigiamasis projekto renginys.

Renginyje dalyvavę Pociūnėlių pagrindinės mokyklos septintokai pristatė latvių tautinę mažumą: žiūrovams papasakojo, kaip patys siuvo latvių vyrų ir moterų tautinius drabužius, parodė pasisiūtą aprangą, taip pat pasidalino patirtimi, kaip kepti Aleksandro pyragaičius – latvių kulinarinio paveldo pasididžiavimą. Už dalyvavimą edukaciniame projekte vaikams ir juos paruošusiai klasės auklėtojai įteiktos Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktoriaus Algirdo Sakevičiaus pasirašytos padėkos.

Baigiamajame renginyje vaikai ne tik patys viešai kalbėjo, bet ir stebėjo kitų mokyklų mokinių pasirodymus. Tai buvo puiki proga plačiau susipažinti su žydų, karaimų, rusų, romų tradicijomis, papročiais, paklausyti minėtų tautų kalbos bei muzikos. Lietuvoje gyvenančias nacionalines mažumas edukaciniame projekte „Kultūrų ratas“ pristatė 18 komandų (250 dalyvių), bet baigiamajame renginyje parengtus pristatymus buvo pakviestos parodyti tik 8 komandos.

Dovana mokiniams, dalyvavusiems projekte, – dviejų valandų nemokamos pramogos batutų centre „Skypark“ Vilniuje, „Ogmios mieste“. Septintokams ten labai patiko! Vaikai entuziastingai išbandė kelias batutų platformas ir kempinių baseinus, linksmai žaidė krepšinį ir tenisą, stebėjo save vaizdą iškraipančiuose veidrodžiuose, suposi. Išties bus ką prisiminti!

Edukacinis projektas „Kultūrų ratas“ skirtas ugdyti tautinę savimonę ir toleranciją, puoselėti ir skleisti daugiakultūrį  Lietuvos paveldą. Septintokai, dalyvavę projekte jau trečią kartą, sakė, kad šis projektas jiems be galo įdomus.

Roma Buivydienė, 7 klasės auklėtoja
Juos lydėjo klasės auklėtoja Roma Buivydienė ir mokinių mamos Danguolė Bilevičienė bei Renata Kryžanauskienė.

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)