2022 m. gegužės 27 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Besimokanti Europa – RadviliškyjeSpausdinimo versija

Gegužės 16–20 dienomis Vinco Kudirkos progimnazija priėmė projekto “Sciencing Europe” („Besimokanti Europa”) partnerius ir organizavo jiems išskirtinę STEAM ir visuminio mokymosi savaitę.

Dar 2021 m. rudenį mokykla prisijungė prie Erasmus+ strateginių partnerysčių projekto “Sciencing Europe” („Besimokanti Europa”), kurį koordinuoja David Cordente Mesas iš Cenro rural de inovation (Kuenka, Ispanija). Šio projekto tikslai: skatinti mokyklų bendruomenių atstovus dalyvauti ugdymo procese panaudojant XXI amžiaus inovacijas bei strategijas, sukurti efektyvias mokymo programas, mažinti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių atskirtį. Projekto partneriai jau turėjo penkis susitikimus Ispanijoje, Slovėnijoje, Latvijoje ir Serbijoje. Šeštas susitikimas, gegužės 16–20 dienomis, buvo organizuojamas jau Radviliškyje, V. Kudirkos progimnazijoje.

Į Radviliškį atvyko mokytojų ir mokinių delegacijos iš Slovėnijos, Vokietijos ir po 3 pedagogus iš Latvijos, Ispanijos bei Serbijos. Susitikimo credo – „Besimokanti bendruomenė“! Į svečius atvykę mokiniai visą savaitę gyveno mūsų progimnazijos bendruomenės narių šeimose, kartu su naujaisiais bendramoksliais ne tik kartu ėjo į mokyklą, bet ir turėjo galimybę abipusiai susipažinti su skirtingų šalių kasdienybe ir gyvenimo būdu. Renginių metu siekta akcentuoti vietinės bendruomenės – jaunimo centrų, socialinių parterių – turinčių įtakos ugdymo kokybei, tamprų bendradarbiavimą.

Vykdytos atviros pamokos ir užsiėmimai su ATC „Jaunimo erdve“. Didelė dalis mokymosi veiklų neapsiribojo tradicinėmis mokyklos sienomis, vykdant veiklas siekta atskleisti, kaip bendradarbiaujant su mokyklos socialiniais partneriais mokymosi procese išnaudoti skirtingas aplinkas ugdyti įvairių poreikių mokinius.

Eibariškių parke mokiniai mokėsi gamtą pažinti garsais ir vaizdais, už projekto lėšas įsigytoje naujojoje Kudirkos „Žaliojoje laboratorijoje“ tyrinėjo Lietuvoje augančius augalus, technologijų namelyje dekoravo pirkinių krepšelius, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centre dalyvavo edukacijoje „Garso ir vaizdo mikrovaldiklių programavimas“, kartu su mokytojais lankėsi „Rūtos“ saldainių fabrike, molio lipdybos paslapčių mokėsi Pakruojo dvare. Taigi iš Kudirkos progimnazijos išsivežė visą šūsnį neišdildomų įspūdžių! Veikloms buvo naudojami ir už Erasmus+ projekto “Sciencing Europe” lėšas įsigyti ir mūsų mokinių jau pamėgti 3D pieštukai, 360 laipsnių filmuojanti kamera.

Įtraukiančios veiklos organizuotos ir iš užsienio atvykusiems mokytojams. Kudirkos progimnazijoje mokytojai stebėjo ir mokėsi organizuoti pamokas naudojant 3D pieštukus, su jais kūrė mandalas. Delegacija dalyvavo Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centre vykusiame seminare apie skaitmeninių STEAM užduočių kūrimą, patys kūrė metodinę medžiagą, kurią visos šalys narės įsipareigojo praktiškai įgyvendinti savo mokyklose, taip pat STEAM centre dalyvavo edukacijoje „Kūno odos priežiūros kosmetikos gamyba“.

Įvairiapusiškos, visuminį ir STEAM mokymo organizavimo principus atskleidžiančios užduotys visiems projekte dalyvavusiems mokiniams, mokytojams suteikė tikrų tikriausią mokymosi malonumą. Sveikindamas miesto svečius Radviliškio savivaldybės meras V. Simelis sakė, kad progimnazijos socialinių partnerių ir visos mūsų mokyklos bendruomenės dėka pavyko visapusiškai įgyvendinti susitikimo credo „Besimokanti bendruomenė“ ir įgyvendinti mokyklos be sienų viziją.

Vinco Kudirkos progimnazijos informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)