Pasirinkite kalbą

Bendri klausimai

Sveiki, Noriu pasiteirauti dėl kūdikio kraitelio išdavimo. Ar Radviliškio miesto savivaldybė išduoda kūdikio kraitelį ? Jeigu taip, kas įeina į kūdikio kraitelį ? Kokios yra sąlygos ir ar reikia užpildyti tam tikras anketas/apklausas gauti kūdikio kraitelį ? Taip pat pagimdžius dvynukus ar gaunami du kūdikių kraiteliai ? Labai lauksiu Jūsų atsakymo.

2023-03-16

Sveiki,

Parama gimus vaikui skiriama pinigais, asmenims gyvenamąją vietą deklaravusiems Radviliškio rajono savivaldybėje. Išmokos dydis – 500,00 Eur kiekvienam gimusiam vaikui. Šios paramos paskirtis – gimusių vaikų poreikiams tenkinti. Papildoma parama (išmoka) gimus vaikui skiriama be atskiro prašymo, kai kreipiamasi dėl vienkartinės išmokos vaikui skyrimo pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą nustatyta tvarka, jeigu dėl jos kreipiamasi ne vėliau kaip per 12 mėnesius nuo vaiko gimimo dienos. Papildoma parama (išmoka) gimus vaikui neskiriama, jeigu:

  • vaikas gimė iki 2022-12-31 (imtinai);
  • kreipiantis dėl šios išmokos skyrimo vaikas yra išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir kitas paslaugas) valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje.

Pagarbiai

Alma Dailidonienė
Radviliškio rajono savivaldybės administracija
Socialinės paramos skyrius
Specialistė
Tel. 8 422 69 058, el. paštas: alma.dailidoniene@radviliskis.lt

Sveiki, Ar, norint patekti į seniūniją deklaracijos gavimo klausimu, reikia registruotis iš anksto konsultacijai? Ir kokius reikia turėti dokumentus su savimi, norint padeklaruoti gyvenamąją vietą? Ačiū.

2023-02-28

Laba diena,

Gyventojams, kuriems reikia atvykti į seniūniją dėl gyvenamosios vietos deklaravimo klausimų iš anksto registruotis nereikia. Galima atvykti visomis darbo dienomis darbo laiku. 

Reikalingas galiojantis asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (asmens tapatybės kortelė arba pasas). Deklaruojant nepilnamečio vaiko gyvenamąją vietą, reikia turėti ir vaiko gimimo liudijimą (arba jo išrašą) ir/ar pasą (jei toks pagamintas). Jei asmuo nori deklaruoti gyvenamąją vietą ne savo nuosavybėje, kartu su juo į seniūniją turi atvykti patalpos savininkas su nuosavybės dokumentais. Jeigu yra sudaryta nuomos arba panaudos sutartis, kurioje būsto savininkas jau nurodė, kad asmuo/asmenys tam tikrą laiką gali gyventi jo būste, tuomet deklaravimo įstaigai (seniūnijai) reikia pateikiama nuomos arba panaudos sutartis. Raštiško savininko leidimo nebereikia.

Nuomos sutartis neturi būti patvirtinta notaro (nėra tokio reikalavimo). Joje turi būti aiškiai nurodyta, jog buto savininkas leidžia gyventi / nuomotis būstą tam tikriems asmenims. Sutartis turi būti pasirašyta abiejų pusių.

- internetu per Elektroninių valdžios vartų portalą
https://www.epaslaugos.lt/portal/service/46821/420;

- per Registrų centro savitarną https://www.registrucentras.lt/savitarna/;

- užsienyje – Lietuvos Respublikos konsulinėse įstaigose, internetu: per Elektroninių valdžios vartų portalą, per Registrų centro savitarną.

Daugiau informacijos https://www.registrucentras.lt/p/868.

Seniūnijų kontaktus rasite čia: https://www.radviliskis.lt/struktura-ir-kontaktai-seniunijos/

Paskutinis atnaujinimas: 2021-12-31, 14:48:57