2020 m. vasario 25 d., antradienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pirmą kartą Radviliškio muzikos mokyklos istorijoje – laureato vardas Nacionaliniame Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurseSpausdinimo versija

Šiais metais Nacionaliniam Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursui – 46 metai. Per ilgus gyvavimo metus šis renginys įsitvirtino Lietuvos kultūriniame gyvenime ir greta savo bendraamžės „Dainų dainelės“ tapo viena gražiausių muzikos švenčių mūsų krašte. B. Dvariono konkursas tapo dėkinga proga apžvelgti, kiek turime menams palinkusio jaunimo, kuriam mūsų paskatinimai ir parama atvėrė kelius į didžiąją Muziką, į pasaulinį pripažinimą.

Vasario 13 dieną Radviliškio muzikos mokyklos fortepijono vyr. mokytojo Ryčio Borusevičiaus III klasės mokinys Augustas Kazakėvič pirmą kartą Radviliškio muzikos mokyklos istorijoje tapo ne tik šio prestižiško konkurso laureatu, bet taip pat buvo apdovanotas už geriausią šiuolaikinio lietuvių kompozitoriaus kūrinio atlikimą.

Augustui teko garbė atlikti lietuvių šiuolaikinės kompozitorės Dalios Kairaitytės kūrinį „Debesų peizažas“ laureatų baigiamajame koncerte, kuris tradiciškai vyko vasario 16 dieną Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos didžiojoje salėje.

Vasario 17 dieną  jaunajam atlikėjui ir jo mokytojui Ryčiui Borusevičiui buvo atsiųstas garbingas kvietimas dalyvauti aukšto lygio XI Tarptautiniame Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurse balandžio 16–25 dienomis, kuris vyks Vilniuje Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje Kongresų salėje.

Nedaugelis muzikos pedagogų ryžtasi demonstruoti savo auklėtinių gebėjimus tokio aukšto lygio konkurse, nes pasirodymuose atsiskleidžia bendras mokytojo kaip atlikėjo suvokimas: repertuaro ir  jaunojo atlikėjo santykis. Teisingai parinktas repertuaras – pusė sėkmės. Kita pusė tai mokinio atlikimo technika, vidinė muzikos išraiška ir, žinoma, sceninė kultūra.

Linkime didžiausios sėkmės!

Radviliškio muzikos mokyklos informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)