Pasirinkite kalbą

Naujienos

Balandžio 25-oji Radviliškio rajono savivaldybėje – pirmojo naujai išrinktos Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdžio diena

2019 04 26


2019 m. balandžio 25 d. pirmajame naujai išrinktos Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje Radviliškio rajono savivaldybės meras-tarybos narys Antanas Čepononis ir 24 Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai prisiekė gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus.

Pirmasis Tarybos posėdis pradėtas Tautiška giesme. Posėdį pradėjo ir Tarybos narių bei mero priesaikas priėmė Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Vaidotas Jakavičius. Radviliškio parapijos dekanas, kunigas Tadas Rudys, sveikindamas naujai išrinktos Tarybos narius, pacitavo palamintojo Teofiliaus Matulionio pasakojimą apie gebėjimą kartu turėti vieną tikslą ir gebėjimą kartu jo siekti ir palinkėjo visiems  tą ir daryti dirbant žmonių labui.

Prisiekti Tarybos nariai kviesti abėcėlės tvarka, paskutinysis priesaiką perskaitė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, kuriam regalijas uždėjo V. Jakavičius.

„ׅŠiandien šventinė diena, kuri įpareigoja visus mus galvoti apie ateinančiųjų ketverių metų darbą. Visi mes turime įvertinti ir dėkoti rinkėjams už galimybę dirbti šioje salėje. Šioje salėje dirbantys žmonės turi įtakos rajono žmonių gyvenimo kokybei. Galime ginčytis, galime ieškoti sprendimo būdų, bet nesinori, kad tai būtų politikavimas dėl ambicijų. Palaikysime visus, kurie siūlys idėjas, reikalingas žmonėms“, – sakė Antanas Čepononis.

Naujosios Tarybos ir mero pasveikinti atvyko būrys svečių. Idėjų, polėkio ir naujų užmojų linkėjo Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje Asta Jasiūnienė, Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Radviliškio poskyrio vedėja Jolita Bublienė, visuomenės atstovas Albertas Vitartas.

Tarybos narys Jonas Povilaitis naujajai tarybai perdavė Šiaulių krašto parlamentinės grupės narių Stasio Tumėno, Ramūno Karbauskio, Rimos Baškienės, Algirdo Butkevičiaus, Viliaus Ąžuolo, Arūno Gumuliausko, Valerijaus Simulik, Juozo Rimkaus, Viktorijos Čmilytės Nielsen, Aurimo Gaidžiūno sveikinimą.

Naująją tarybą ir merą sveikino rajono įstaigų, organizacijų atstovai, seniūnai.

Prisiekus Tarybos nariams, toliau posėdžiui pirmininkavo Savivaldybės meras. Posėdžio darbotvarkėje buvo numatyti klausimai dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus ir direktoriaus pavaduotojo atleidimo, dėl mero pavaduotojo ir Administracijos direktoriaus skyrimo. Už bendrą darbą komandoje padėkota dvi kadencijas Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotoju dirbusiam Kazimierui Auguliui. Jis padėkojo visiems už bendrą darbą žmonėms ir palinkėjo naujai tarybai nesisvaidyti  pykčiu, o nebijoti dirbti visiems drauge. Už puikiai atliktas atsakingas pareigas padėkota Justei Venckutei, buvusiai Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai.

Tarybos narė Skaidra Dišlė perskaitė viešą pranešimą, kad Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai Skaidra Dišlė, Jolanta Margaitienė, Tomas Januševičius, Justinas Kvėglys, Irena Palionienė, Paulius Kablys, Ernestas Mončauskas, Sigitas Nakutis, Andrius Grabauskas, Kęstutis Dainius, Eugenijus Pranevičius sudaro Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakciją, Frakcijos seniūnė Skaidra Dišlė  pareiškė, kad frakcija dirbs koalicijoje su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Tarybos narys Jonas Povilaitis perskaitė viešą pranešimą, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai Jonas Povilaitis, Vytautas Krikščiūnas, Kęstutis Dambrauskas ir Mindaugas Pauliukas sudaro Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją ir dirbs Radviliškio rajono savivaldybės tarybos daugumoje pagal koalicijos sutartį. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas – Jonas Povilaitis.

Naujojoje kadencijoje eiti mero pavaduotojo pareigas Antanas Čepononis pasiūlė Mindaugui Pauliukui, jaunam ir energingam politikui. Lietuvos socialdemokratų partijos ir Darbo partijos atstovai pasiūlė kandidatui į mero pavaduotojus dirbti visuomeniniais pagrindais. Balsuota slaptu balsavimu. Mero pavaduotoju išrinktas Mindaugas Pauliukas (19 balsų už, 6 balsai prieš).

Slaptu balsavimu išrinkta ir Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, kurios kandidatūrą taip pat pasiūlė meras Antanas Čepononis (17 balsų už, 7 balsai prieš, 1 biuletenis sugadintas).

Kitas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdis – 2019 m. gegužės 6 d.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-10-21 09:47:44