Pasirinkite kalbą

Naujienos

Dviratininkai aplankė piliakalnius

2014 07 07


Dviračių žygis „Radviliškio rajono piliakalnių kelias“ sukvietė apie 50 entuziastų, kelionių dviračiais mėgėjų. Visi jie, iškilmingai išlydėti šeštadienio rytą iš Radviliškio miesto, per dvi dienas numynė per pusantro šimto kilometrų, aplankė šešias seniūnijas, susitiko su Alksniupių, Baisogalos, Vaitiekūnų, Pašušvio, Daugėlaičių, Šiaulėnų („Šiaulėniškių“) bendruomenių nariais, ant Vaitiekūnų piliakalnio kartu su Grinkiškio pramogų ir šokių salės folkloro ansambliu „Sarva“ sugiedojo „Tautišką giesmę“ ir išsamiai susipažino su nekilnojamu Radviliškio rajono paveldu: Velžių, Raginėnų, Kleboniškių, Diauderių, Vaitiekūnų ir Kudinų (Šiaulės) piliakalniais.

Į kelionę dviračiais žygeivius išlydėjo Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Ivanauskytė. K. Augulis žygeiviams palinkėjo palankaus, į nugaras visada pučiančio vėjo ir gerų, asfaltuotų kelių.

Žygio dalyvių entuziazmo buvo galima pavydėti: jie džiaugėsi būsima kelione, gražia, saulėta diena ir žygio rėmėjų dovanomis. Kiekvienas dviratininkas iš VšĮ „Šiaulių regiono keliai“ Saugaus eismo vyriausiojo specialisto Antano Vaidonavičiaus rankų gavo po ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiomis juostomis, žygio organizatoriai kiekvienam dalyviui išdalijo žygio atributiką: vėliavėles, ženkliukus, lankstinukus su žygio planu.

Išriedėję į didįjį kelią, dviratininkai užsuko ne tik į piliakalnius. Jie apžiūrėjo neseniai atidarytą A. Malinauskui skirtą muziejų Alksniupiuose, susitiko su vietos bendruomenių nariais, kurie žygeivius vaišino ledais, bandelėmis, žuviene. Ant Raginėnų piliakalnio Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorius E. Prascevičius pademonstravo, kaip su virgulėmis galima rasti senus pamatus ir įvairius po žeme esančius daiktus. Pasiekę Diauderių piliakalnį, žygeiviai nustebo. Takas, kuris veda prie piliakalnio, tapo įdomiu, išbandymų pilnu taku, nes Baisogalos seniūnija specialiai jame įrengė kliūčių ruožą. Žygeivius pasitiko sutvarkytas Vaitiekūnų piliakalnis. 2014 metais Grinkiškio seniūnijos darbuotojai pasirūpino, kad piliakalnio šlaituose būtų iškirsti menkaverčiai medžiai ir krūmai. Pasak žygio dalyvių, vienas iš įspūdingiausių piliakalnių Radviliškio rajone – Kudinų piliakalnis, dar kitaip vadinamas Šiaulės kalnu.

Apie piliakalnius visiems žygeiviams pasakojo vienas iš žygio organizatorių Vytautas Simelis. Viso žygio metu dviratininkai dalyvavo viktorinoje apie Radviliškio rajono istoriją, kraštovaizdį. Nugalėtojų komanda, surinkusi daugiausia taškų, buvo apdovanota simbolinėmis, žygį primenančiomis dovanomis. Kelionės pabaigoje ąžuolų lapų vainikai uždėti jauniausiam ir vyriausiam žygio dalyviams: 74 metų šiauliečiui Virgilijui Baltrušaičiui ir dešimtmečiui radviliškiečiui Robertui Valiukui.

Žygis buvo skirtas ir Lietuvos valstybės dienai paminėti. Žygeiviai padėjo gėlių prie paminklų Lietuvos partizanams, Laisvės kovų dalyviams, aplankė Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio memorialą Mėnaičiuose.

Toks dviračių žygis, vykstantis pirmąjį liepos savaitgalį, jau trečiasis. 2012 metais vykusio pirmojo dviračių žygio dalyviai aplankė visus Radviliškio rajone esančius malūnus, 2013 metais žygeiviai apžiūrėjo Radviliškio rajone esančius dvarus, išlikusias dvarvietes.

Žygio dalyvių saugumu rūpinosi Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai. Organizuoti žygį padėjo Radviliškio miesto kultūros centras.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-06 16:34:04