Pasirinkite kalbą

Naujienos

Sutarties tarp Radviliškio rajono savivaldybės ir Saint-Seine-L’Abbaye komunos pasirašymas

2012 m. Liepos 8 d.


2009 metais liepos 1-6 dienomis delegacija iš Burgundijos regiono Saint-Seine-L’Abbaye komunos (Prancūzijos Respublika) lankėsi Radviliškio rajono savivaldybėje ir 2009 m. liepos 2 d. Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir Saint-Seine-L’Abbaye kantono Cote-d’Or departamentas, kuriam atstovauja prezidentė Catherine Louis, pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama užtikrinti tarpusavio mainus ir bendradarbiavimą bei pasidalinti patirtimi ekonomikos, mokslo, technikos, kultūros, švietimo ir turizmo srityje, taip pat sustiprinti pasitikėjimą, tarpusavio supratimą ir tautų draugystę.

1996 metais Sidabravo seniūnijai, užmezgus ryšius su Saint Seine l’Abbaye komuna (Prancūzijos Respublika) ir padedant Prancūzijos ambasadai, Sidabravo vidurinės mokyklos mokiniai pirmą kartą kartu su mokytojais lankėsi Burgundijos regiono Saint Seine l’Abbaye komunoje, Prancūzijoje. 2001 metais mūsų delegacijai lankantis Saint Seine l’Abbaye buvo suderinti ir išplėsti ryšiai ne tik tarp moksleivių, bet ir tarp bendruomenių. Nutarta kas du metus keistis delegacijomis, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Sidabravo bendruomene. 2002 metais pirmą kartą Sidabravo bendruomenėje lankėsi prancūzai ir gyveno jų šeimose. 2004 metais Sidabravo miestelyje viešėjo Prancūzijos Respublikos komunų Prezidentas Christian Myon ir komunų atstovai. Deleguoti svečiai bendravo su vietiniais ūkininkais, viešėjo Kleboniškio liaudies buities muziejuje, Burbiškio dvare, apžiūrėjo kitas rajono įžymybes. Seniūnijoje buvo pasirašytas dviejų bendruomenių bendradarbiavimo projektas dėl šeimų kaimo turizmo vystymo ir plėtros, aptariami konkretūs labdaros ir paramos klausimai. 2006 m. svečiai iš Prancūzijos Saint Seine ľAbbaye komunos vėl lankėsi Sidabravo seniūnijoje.

2008 metais liepos mėn. pagal projektą „Kultūriniai mainai tarp Radviliškio rajono Sidabravo seniūnijos ir Burgundijos regiono Saint-Seine-L’Abbaye komunos bendruomenių‘‘ Sidabravo bendruomenės nariai ir Radviliškio rajono savivaldybės atstovai lankėsi Prancūzijoje. Kelionės tikslas – Sidabravo kaimo bendruomenės meno kolektyvų programos pristatymas Burgundijos regiono Saint-Seine-L’Abbaye komunos bendruomenėse, tolimesnio bendradarbiavimo galimybių aptarimas ir sutarties pasirašymas savivaldybių lygmenyje.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-14 15:35:03