Pasirinkite kalbą

Naujienos

Baisogaloje festivalis „Vaidina kaimynai“ antrą kartą subūrė mėgėjų teatro puoselėtojus ir gerbėjus

2022 09 26


Rugsėjo 25 d. popietę į Baisogalos kultūros centrą rinkosi mėgėjų teatro meno mylėtojai, nes prasidėjo antrasis mėgėjų teatrų festivalis „Vaidina kaimynai“. Pirmoje festivalio dalyje pasirodė Akademijos kultūros centro Dotnuvos skyriaus mėgėjų teatras ir Šeduvos kultūros ir amatų centro mėgėjų teatras „ŠKAC“.

Baisogalos kultūros centro direktorė Erika Liukienė pristatydama antrą kartą vykstantį mėgėjų teatrų festivalį dėkojo šio festivalio sumanytojai – kultūros centro režisierei Vilijai Kaščionienei. Pasidžiaugė mėgėjų teatrų aktoriais, kurie susibūrę į bendraminčių būrelį ne tik prasmingai praleidžia savo laisvalaikį, patiria kūrybinį džiaugsmą, bet ir dovanoja savo veiklos vaisius artimiesiems, draugams ir kaimynams. Direktorė žiūrovams linkėjo gerų emocijų ir pakvietė į kitus festivalio „Vaidina kaimynai“ spektaklius, kurie Baisogalos kultūros centre bus parodyti spalio 16 dieną ir lapkričio 13 dieną.

Baisogalos kultūros centro mėgėjų teatro aktoriai Zita Šimkevičienė (daktarė Puplaiškė) ir Paulius Kablys (direktorius Tomas Paspirgis, žmonos vadinamas Tiučiu) pristatė kolektyvus, kurie šiemet antrą kartą atvyko į festivalį.

Jei pernai dotnuviškiai parodė nuotaikingą komediją „Kvailių kaimas“, tai šiemet atvežė kito žanro pastatymą pagal Eugenijaus Ignatavičiaus apsakymą „Kol pakils vėjas“. Scenarijus ir pritaikymas scenai kolektyvo vadovės ir režisierės Danguolės Špokienės.

Šeduvos kolektyvas „ŠKAC“ pernai parodė Jono Mackonio komediją „Piršliai“, o šiemet atvežė spektaklį pastatytą pagal Antano Tulio novelę „Paskutinis pasimatymas“ (režisierė Izolina Stanulienė, dailininkas Erichas Burbulis). Tai buvo tarsi Šeduvos apylinkių gyventojų istorija.
Abu spektakliai kvietė susimąstyti apie gyvenimo prasmę, atsakomybę prieš artimuosius, moralines vertybes.

Malonu, kad žiūrovai, ir baisogaliai, ir miestelio svečiai bei Pakruojo r. Šukonių vaikų dienos centro lankytojai, šiltai priėmė ir palaikė aktorius ir teatrų vadovus.

Antroje festivalio „Vaidina kaimynai“ dalyje, pirmą kartą Baisogalos kultūros centro scenoje pasirodys mėgėjų teatrai iš Miežiškių (Panevėžio r.) ir Bazilionų (Šiaulių r.). Tad visi baisogaliai ir miestelio svečiai laukiami Baisogalos kultūros centre spalio 16 d. 16.00 val.

Baisogalos kultūros centro informacija

Nuotraukos Arvydo Žaromskio ir Baisogalos kultūros centro

Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-26 13:30:33