Domėtasi turizmo informacijos bei turizmo ir verslo informacijos centrų privalumais ir trūkumais
2024 m. Lapkričio 28
d.
Radviliškio rajono savivaldybės turizmo tarybos pirmininkas Vytautas Simelis ir kartu su tarybos nariais Germantė Jucevičiūtė-Kluczynska, Laura Prascevičiūte, Rimvydu Aleknavičiumi, Kęstučiu Dambrausku ir Sauliumi Čepaičiu lankėsi Pasvalio turizmo informacijos centre (TIC), Kupiškio ir Anykščių turizmo ir verslo informacijos centruose (TVIC) – vyko išvažiuojamasis tarybos posėdis.
Pasvalio turizmo informacijos centras įsikūręs Pasvalio krašto muziejuje. Muziejaus direktorė pasakojo, kad Pasvalio krašte yra nemažai lankytinų vietų – tai ir Balsių malūnas, Joniškėlio dvaras ir parkas, taip pat partizanų bunkeriai, piliakalniai ir daugelis kitų vietų. Pasidžiaugta, kad aktyvių žmonių dėka daugėja edukacijų – štai aktyvios veiklos turistų laukia Raubonių vandens malūne-karšykloje-verpykloje, o adrenalino fanatikų – naktinės edukacijos Karpių dvare. Mokiniams patrauklios edukacijos vyksta pačiame muziejuje – net ir viešnagės TIC dieną jaunuoliai dalyvavo teatralizuotoje edukacijoje apie slaptas daraktorių mokyklas. Buvusiame kino teatre įsikūręs Pasvalio muziejus išties įspūdingas – nuo istorinių eksponatų iki interaktyvių veiklų muziejaus lankytojams ar pabėgimų kambario. Kalbant apie turistų srautus, TIC darbuotojos akcentavo, kad nemažai turistų į Pasvalį užsuka vasarą. Direktorės paklausus, ar nemano TIC reorganizuoti į TVIC – turizmo ir verslo informacijos centrą – atsakė, kad tokio poreikio nėra, nes su verslo subjektais ir taip nuolat bendradarbiaujama, kuriant edukacijas ir maršrutus turistams.
Autobusų stotyje įsikūręs Kupiškio TIC pasitinka autobusais mėgstančius keliauti turistus, kurie nesunkiai gali gauti visą jiems rūpimą informaciją apie Kupiškio kraštą. TIC direktorė atskleidė, kad nėra lengva derinti turizmo ir verslo veiklos sritis – tai reikalauja tiek didelių žmogiškųjų, tiek ir nemažų finansinių išteklių. Tenka užsidirbti patiems, o užsidirbti iš teikiamų turizmo paslaugų nėra lengva, jeigu nesi kurortinis miestas ar kurortinė teritorija. Verslas taip pat neskuba naudotis TVIC paslaugomis – dažniau sulaukiama vietos bendruomenių kreipimųsi dėl pagalbos registruojant veiklos nuostatus ir kitų smulkių paslaugų. Tiesa, tikimasi didesnio žingsnio į priekį, nes artimiausiu metu bus patvirtinta Kupiškio rajono turizmo strategija, kuri padės nubrėžti veiklos kryptis ir paskatins didesnį atskirų vienetų įsitraukimą.
Svečius pasitikęs Anykščių rajono savivaldybės vicemeras Dainius Žiogelis pasakojo, kad savivaldybė nemažai tiek savo, tiek ir Europos sąjungos lėšų investavo į Anykščių klasterio ir menų inkubatoriaus sukūrimą (pastatų renovacija ir pritaikymas prie bendruomenės poreikių) – į Anykščius kurti atvyksta menininkai iš visos Lietuvos, nes jiems sudarytos puikios sąlygos. Kurtą produkciją jie parduoda vietinėse mugėsi ar net užsienyje, pavyzdžiui, garsiojoje Berlyno mugėje prieš Šventas Kalėdas. Rajone puikiai dera tiek privatus verslas, generuojantis nemažas pajamas iš turizmo, tiek ir savivaldybės pramogų ir sporto centras „Kalita“, lankytojų laukiantis tiek žiemą, tiek ir vasarą. Vienintelis toks rogučių parkas Lietuvoje! Nors TIC direktorius akcentavo, kad jiems taip pat reikia užsidirbti pajamas, bet tai padeda padaryti bendradarbiavimas su kelionių organizatoriais ir gidais, pateikiant jiems išsamią informaciją, ką galima pamatyti ir nuveikti Anykščiuose. Tiesa, paklaustas apie TIC reorganizavimą į TVIC, vicemeras patarė neskubėti – reikia labai aiškiai ištirti vietos rinką ir verslo poreikius ir tik tada imtis permainų.
Apibendrindamas turizmo tarybos išvažiuojamąjį posėdį ir aplankytų Lietuvos savivaldybių vadovų, TIC ir TVIC direktorių įžvalgas, Radviliškio rajono savivaldybės turizmo tarybos pirmininkas Vytautas Simelis sakė, kad išvykos pagrindinis tikslas buvo išsiaiškinti TIC ir TVIC veiklos organizavimą skirtingose savivaldybėse. Paaiškėjo, kad kiekviena savivaldybė turizmo veiklai koordinuoti kuria tokią struktūrą, kuri geriausi atitinka tos vietovės poreikius, tradicijas, materialinius išteklius ir žmogiškuosius resursus. „Suprantu, kad turizmas ir verslas yra neatskiriami. Manau, kad nesenai įkurtas savarankiškas Radviliškio turizmo informacinis centras ir rajono verslininkai palaiko gerus ryšius, dalyvauja parodose, stengiasi pritraukti turistus į mūsų rajoną. Radviliškio rajono savivaldybės turizmo taryba laukia patarimų, pasiūlymų, palaikys visas iniciatyvas, kurios darys rajoną patrauklų turistams“, – sakė Vytautas Simelis.
Turizmo tarybos informacija
Paskutinis atnaujinimas: 2024-11-28 16:08:10