Pasirinkite kalbą

Naujienos

Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje spręsta po liūčių skęstačių gyvenamųjų namų problema

2022 m. Rugpjūčio 2 d.


Rugpjūčio 2 dieną į posėdį susirinko Ekstremaliųjų situacijų komisija, kuri sprendė apsemtų teritorijų ir gyvenamųjų namų, esančių Radviliškio miesto Noreikos ir Daukanto gatvėse, problemą. Šiemet iškritus stichiškai gausiam kritulių kiekiui ėmė skęsti gyvenamųjų namų teritorijos bei patys būstai Radviliškio mieste. Ypač skausmingai ši problema palietė Radviliškio miesto Noreikos ir Daukanto gatvių gyventojus. Apsemti jų kiemai, daržai, sandėliukai ir net gyvenamieji būstai.

Ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkė J. Margaitienė teigė, kad Savivaldybės administracija šią problemą jau bandė spręsti dar liepos pradžioje. Tuo metu į pagalbą atskubėjo Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda, kuri pasitelkusi siurblius išsiurbė vandenį iš apsemtų teritorijų. Tačiau problema pasikartojo dar kartą gausiai palijus liepos pabaigoje. Todėl komisijos pirmininkė teigė, jog kuo skubiau Ekstremaliųjų situacijų komisijai reikia priimti sprendimus, reikalingus susidariusiai situacijai išspręsti. UAB „Radviliškio vanduo“ direktorius Egidijus Barčkus teigė, jog tokia situacija susidarė dėl itin gausaus lietaus vandens kiekio, kurio galimai nespėja praleisti siauresnio diametro vamzdis, esantis Daukanto gatvės prieigose už geležinkelio. Manoma, kad pakeitus apie 200 metrų vandens nuotekų vamzdžio į didesnio diametro vamzdį, būtų išspręsta skęstančių gyvenamųjų teritorijų problema.

Komisijos pirmininkė J. Margaitienė teigė, kad reikia nedelsiant priimti sprendimus, kurie padėtų išspręsti susidariusią situaciją ir gelbėti gyventojų turtą. Pasiūlė komisijai įpareigoti UAB „Radviliškio vanduo“ imtis visų Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytų priemonių susidariusiai situacijai pašalinti: organizuoti projektavimo, rangovo parinkimo darbus, trasos rekonstrukciją. Kadangi šiems darbams atlikti lėšų nebuvo numatyta, nuspręsta kreiptis į Radviliškio rajono savivaldybės tarybą ir siūlyti Tarybai skirti lėšų minėtiems darbams atlikti. Ekstremaliųjų situacijų komisijos nariai pasiūlytiems sprendimams pritarė vienbalsiai, todėl tikimasi, kad jau rugpjūčio pabaigoje vyksiančiame Tarybos posėdyje bus pritarta siūlymui skirti lėšų, už kurias būtų atlikti darbai, padėsiantys gyventojams išsivaduoti iš apsemtų būstų problemos.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-08-02 17:04:25