Pasirinkite kalbą

Naujienos

Elkimės teisingai ir būsime apdovanoti

2022 01 26


Šiaulių apygardos teismas, pasak Teismo pirmininko Gražvydo Poškaus, nudžiugo, kad dvi iš trijų laureačių – Šiaulių krašto gimnazijų atstovės (antroji laureatė – Šiaulių Didždvario gimnazijos abiturientė Nomeda Bijeikytė, todėl jas abi sausio viduryje pakvietė apsilankyti Šiaulių apygardos teisme. Pasisvečiuoti teisme pakviesta ir Rugilės mama, gimnazijos anglų kalbos mokytoja Daiva Listauskienė, Rugilę konsultavusi lietuvių kalbos mokytoja bei keletas bendraminčių, pradėjusių kurti gimnazijos laikraštuką,- Miglė Šlivinskaitė, Sonata Čichunovaitė, Titas Urbaitis.

Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Gražvydas Poškus pasidžiaugė laureačių brandžiu mąstymu, aktualių problemų suvokimu ir papasakojo apie teismo struktūrą, kasdieninę veiklą, atsakė į gimnazistų klausimus. Jauniesiems žurnalistams buvo įdomu, kokias bylas šiuo metu nagrinėja teisėjas, ar dažnai tenka nagrinėti nepilnamečių bylas, kokia buvo įdomiausia byla, kaip jaučiasi teisėjas po sudėtingų bylų nagrinėjimo, ar galima atnaujinti nutrauktą bylą ir t.t.

Apdovanoti teismo kanclerio Mariaus Žlabio, įamžinti teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene Vytauto Jončo, buvome pakviesti į įspūdingą Lietuvos teismų istorijos muziejų. Muziejaus globėjas kadenciją baigęs teisėjas Alfredas Vilbikas išsamiai supažindino su teismų istorija, parodė net į Viduramžių epochą nukeliančių eksponatų, papasakojo apie teisėjų aprangos bei regalijų kaitą. Mokiniai sužinojo, kad tapti teisėju tikrai nelengva, taip pat galėjo patys perskaityti liudytojo priesaiką, pasėdėti teisėjo ir mirties bausme nuteistojo kėdėje. Muziejus tikrai nepaprastai turtingas, jo globėjas Alfredas Vilbikas apgailestavo, kad per porą valandų neįmanoma visko papasakoti, o mes sužinojome tikrai daug ir visiems rekomenduojame atrasti šį muziejų.

Esame nuoširdžiai dėkingi Šiaulių apygardos teismo kolektyvui už dėmesį gimnazistams ir šiltą bei turiningą popietę – išvykome daug turtingesni.

Nida Urbonavičienė, Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė,

Nuotraukos Vytauto Jončo, Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene.

Paskutinis atnaujinimas: 2022-04-06 19:41:06