Pasirinkite kalbą

Naujienos

ERASMUS+ projekto patirtys Ispanijoje

2022 m. Birželio 23 d.


Šeduvos lopšelis-darželis vykdo Erasmus+ projektą „Kartu mes kuriame ateitį!“ („Ensemble, nous dessinons l'avenir!“). Gegužės 23–27 dienomis šeduviai lankėsi Ispanijos mokykloje CEIP José Luis Albendea y Gómez de Aranda, kuri įsikūrusi La Palma saloje San Andrés y Sauces mieste. Į partnerių susitikimą vykome 4 asmenų komanda: projekto koordinatorė Aldona Jurelevičienė, direktorė Daiva Staškūnienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Irina Onaitienė ir priešmokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Roma Skestenienė. Be lietuvių projekto mobilumo mokymuose dalyvavo ir partneriai iš Bulgarijos, Graikijos, Rumunijos.

Projekto tikslas mokytis kaip skirtingų tautybių, papročių ir kultūrų žmonės geba rasti bendrystę. Geriausiai pedagogai gali tai perteikti savo ugdytiniams patys tobulindami savo žinias, megzdami tarptautines draugystes, pažindami kitas kultūras bei papročius. Kultūrinis savitumas, jo puoselėjimas labai svarbus.

Ispanų mokykloje svečius iš Šeduvos pasitiko tautiniais kostiumais pasipuošę mokiniai ir mokytojai. Sutikimo metu buvo šokami šio krašto liaudies šokiai, dainuojamos dainos.

Visą savaitę pedagogai intensyviai dirbo: dalijosi gerąja darbo patirtimi pristatydami pranešimus, demonstravo, kokias IT programas naudoja ugdymo procese. Buvo vykdomos atviros veiklos, kurias vedė šeimininkų mokyklos pedagogai. Kitą dieną atviras veiklas vedė projekto partneriai. Šeduvos komanda žavėjosi ikimokyklinukų noru atlikti užduotis, gebėjimu džiaugtis pasiektais rezultatais. Pedagogės laimingos, nes tiek vaikai, tiek pedagogai labai susidomėjo jų vedamomis veiklomis, taikomais metodais. Mobilumo mokymai vyko kūrybingai ir intensyviai. Pedagogai ne tik susipažino su taikomais metodais, bet ir patys dalyvaudami ugdomosiose veiklose galėjo išbandyti įvairius vaikų skatinimo, motyvavimo būdus. Daug diskusijų kėlė specialiųjų poreikių vaikų integracija į bendrąsias grupes. Stebėjome mokytojų asistentų darbą. Per visą savaitę tapome beveik savi mokykloje. Labai malonu buvo rytais sutikti vaikus kurie sveikinosi, mojavo, nevengė ir apsikabinti.

Mobilumo mokymų organizatoriai pasistengė, kad projekto dalyviai susipažintų ir su La Palmos nuostabia gamta, įžymiais objektais. Buvo aplankytas jau užgesęs vulkano krateris. Susipažinta su vietiniais verslais, tradicijomis. Vienoje improvizuotoje šventėje buvo pristatytas Santa Kruzo „Los Indianos“ baltasis karnavalas. Viena įspūdingiausių karnavalo tradicijų – tai talko miltelių mėtymas pagal „punto cubano“ ritmą. Tai Kubos ir Kanarų salų muzikos derinys, atsiradęs susidūrus emigrantams ir vietiniams gyventojams XVI a.

Po turiningos, intensyvaus darbo bei pilnos įspūdžių savaitės, kupinos naujų idėjų, Šeduvos lopšelio-darželio komanda grįžo namo, čia gerąja patirtimi dalinsis su savo kolegomis.

Šeduvos lopšelio-darželio informacija ir nuotraukos

Paskutinis atnaujinimas: 2022-06-23 13:29:21