Pasirinkite kalbą

Naujienos

Galerijos (AV17) edukacinis projektas „Kasdieniai objektai kūryboje” Radviliškio dailės mokykloje

2022 m. Gegužės 19 d.


2022 m. gegužės 2 – gegužės 6 dienomis Radviliškio dailės mokykloje vyko galerijos (AV17) inicijuotas edukacinis projektas „Kasdieniai objektai kūryboje“, kuris suteikė galimybę Radviliškio dailės mokyklos mokiniams ir mokytojams gyvai pabendrauti su žymiomis Lietuvos menininkėmis. (AV17) galerija yra viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Jos pagrindinis tikslas, pasitelkiant įvairias kūrybiškas bei šiandieniniam žmogui aktualias priemones, populiarinti šiuolaikinį meną tarp skirtingų auditorijų, skatinti jo suvokimą ir domėjimąsi. Projekto „Kasdieniai objektai kūryboje“ veiklos orientuotos į skulptūros, objekto, instaliacijos ir kūno meno pažinimą̨. Edukacinių užsiėmimų̨ metu ypatingas dėmesys buvo skirtas skulptūrai kaip ready-made idėjos plėtotei. Antrinių žaliavų ir jau sukurtų egzistuojančių̨ objektų panaudojimas yra vienas iš ready-made kūrybos būdų. Šis kūrybos metodas veikia ne tik kaip visiems prieinamas saviraiškos būdas, bet ir atkreipia dėmesį̨ į vartojimo kultūrą̨, skatina sąmoningumą bei suteikia ekologinę potekstę, kuriant intelektualų ir visuomenei aktualų meną. Radviliškio dailės mokyklos mokiniai turėjo galimybę būti kultūros lauko dalimi ne tik matydami, analizuodami šiuolaikinius meno kūrinius bet ir gyvai bendraudami su skirtingomis kūrėjomis, kartu dalyvaudami pačiame idėjos gimimo procese.

Kiekvieną savaitės dieną Radviliškio dailės mokykloje lankėsi ir vedė edukacines paskaitas, diskusijas ir praktinius užsiėmimus garsios Lietuvos kūrėjos. Pirmadienį keramikė, iliustratorė, dizainerė tarpdisciplininio meno kūrėja Neringa Zakarauskaitė vedė užsiėmimą, kurio metu mokiniai kūrė objektus iš keramikos ar porceliano šukių. Antradienį su fotografe ir videomenininke Aurelija Maknyte buvo kuriamos fotogramos – nuotraukos darytos be fotoaparato, apšviečiant šviesai jautrią medžiagą. Mokiniai išbandė naują technologiją, mėgavosi atsitiktinumo svarba pačiame fotogramos procese. Trečiadienį pasaulinio garso menininkė, naudojanti maistą ir kasdienius objektus, kuriant instaliacijas, performansus, iliustracijas bei portretus Jolita Vaitkutė pristatė savo kūrybą, su mokiniais žaidė kūrybinius žaidimus bei patys vaikai pasitelkdami menininkės patarimus improvizavo savo kūriniuose. Ketvirtadienį mokiniai su skulptore ir pedagoge Marija Šnipaite konstravo objektus iš turimų daiktų ir medžiagų. Penktadienį performanso menininkė Saulė Noreikaitė vedė judrias užduotis. Moksleiviai lavino kūrybingumą ir mąstymą per judesį, naudodami tik savo kūną. Buvo žaidžiami improvizaciniai kūno žaidimai pagal Augusto Boal techniką bei gryninamos dalyvių kūrybinės idėjos.

Penkios dienos, penkios skirtingos menininkės, penkios skirtingos technikos ir užduotys leido mokiniams patirti visą savaitę kupiną kūrybinių atradimų, kurių metu kiekvienas galėjo atsiverti, būti meno pasaulio dalimi, rasti įdomią temą, įkvepiančią meno idėją ir nebandytą techniką.

Radviliškio dailės mokyklos informacija ir nuotraukos

Paskutinis atnaujinimas: 2022-05-24 08:51:24