Naujienos
- Titulinis
- Naujienos
Suteikti tėvams vienoje vietoje lengvai prieinamos informacijos ir patarimų, kaip apsaugoti vaikus nuo alkoholio, tabako ir nikotino gaminių, narkotikų vartojimo ir spręsti situacijas, susijusias su psichoaktyviosiomis medžiagomis – toks yra trumpų informacinių videofilmų tikslas, kuriuos parengė Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Respublikiniu priklausomybės ligų centru.
Šia iniciatyva siekiama atkreipti dėmesį į tėvų vaidmenį, būtinumą stiprinti tėvų ir vaikų tarpusavio ryšį, paskatinti mokyklas skirti daugiau dėmesio psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai, inicijuoti diskusijas, aptarimus su tėvais, suteikti informacinę pagalbą, sustiprinti mokyklų ir tėvų bendradarbiavimą.
„Aktyvus tėvų vaidmuo ir atsakomybė yra vienas svarbiausių veiksnių, formuojančių vaiko pažintinius ir socialinius gebėjimus: pasitikėjimą savimi ir kitais, gebėjimą prisitaikyti prie aplinkos, spręsti įvairaus pobūdžio problemas. Nors mokykloje mokiniai gauna nemažai informacijos ir žinių apie psichoaktyviųjų medžiagų poveikį bei vartojimo pasekmes, tėvų vaidmuo išlieka ypatingai svarbus. Todėl kviečiame tėvus susipažinti su parengta medžiaga, o savivaldybes, mokyklas, savivaldybių visuomenės sveikatos biurus, įstaigas ir organizacijas, dirbančias su tėvais ir vaikais, – prisidėti prie šios tėvams skirtos informacijos sklaidos“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Laimutė Vaidelienė.
Trumpuose 90 s trukmės animuotuose videofilmuose pateikta pagrindinė informacija aktualiomis temomis: kodėl vaikai pradeda vartoti psichoaktyviąsias medžiagas, kokie veiksniai gali apsaugoti, kaip apie tai kalbėti su vaikais ir atsakyti į nepatogius klausimus, kaip išmokyti vaikus pasakyti „ne“ ir jiems padėti, kur rasti pagalbos vaikui ir tėvams, ir kt. Kiekvieno filmo pabaigoje pateikiama nuoroda, kur galima rasti daugiau informacijos nagrinėjama tema.
Videofilmus kviečiame žiūrėti ČIA, (vienalapis tėvams čia), o medžiagos naudojimo mokyklose patarimus galima rasti ČIA.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento 2020 m. atlikto tyrimo duomenimis, tik 55 proc. tėvų mano, kad jų vaidmuo yra reikšmingas vaikų sprendimui vartoti psichoaktyviąsias medžiagas. Didesnė dalis tėvų (88 proc.) reikšmingais, priimant tokius sprendimus, laiko bendraamžius, draugus. Trečdalis (34 proc.) tėvų pripažįsta žiniasklaidos svarbą, o valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų vykdomos politikos bei mokyklos vaidmeniui tėvai skiria nedidelę reikšmę (atitinkamai, 13 proc. ir 28 proc.). Šie tyrimo rezultatai parodo būtinumą stiprinti tėvų sąmoningumą ir aktyvų vaidmenį formuojant vaikų nuostatas, vertybes, susijusias su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, psichologiniu atsparumu. Taip pat – skatinti tėvus daugiau dėmesio ir laiko skirti savo vaikams, stiprinti tarpusavio ryšius, kurti aiškias šeimos taisykles ir jų abipusiai laikytis, dažniau kalbėti su savo vaikais apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo keliamą pavojų ir įvairias situacijas, pateikiant vaiko amžių atitinkančią ir suprantamą informaciją, savo jautriu elgesiu leisti pajausti vaikui tėvų paramą ir palaikymą, žinojimą, kad esant sunkumams vaikas visuomet gali kreiptis ir gauti tėvų pagalbą.
Sveikatos apsaugos ministerijos informacija
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196, Radviliškis
(0 422) 69 003
informacija@radviliskis.lt
Pranešti apie korupciją
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Pasirinkimas | Paaiškinimas |
---|---|