Pasirinkite kalbą

Naujienos

Iš Liuksemburgo Radviliškio delegaciją grįžo su nugalėtojų taure

2022 m. Rugpjūčio 1 d.


Liepos 24–29 dienomis Liuksemburge vyko „Europos žmonių festivalis“, kuriame Lietuvai atstovavo delegacija iš Radviliškio. Mūsiškiai festivalyje užėmė pirmąją komandinę vietą ir Lietuvai parvežė nugalėtojų taurę.

Visą savaitę vykusiame „Europos žmonių festivalyje“ Europos šalių atstovai varžėsi sporto ir kultūrinėse varžybose. Krepšinio varžybose mūsiškiai nusileido tik Liuksemburgo komandai, surinko 11 taškų iš 12 galimų, futbolo varžybose taip pat gavo 11 taškų iš 12 ir užėmė 2 vietą. Visai neblogai sekėsi indiakos žaidimas, kurį lietuvaičiai žaidė pirmą kartą, – surinko 9 taškus iš 12 galimų. Kiek prasčiau sekėsi petankės ir stalo teniso varžybose – surinko atitinkamai 5 ir 7 taškus iš 12 galimų.

Kultūrinėse užduotyse lietuvaičiai taip pat pasirodė šauniai. Daugiausiai taškų surinko maisto gaminimo užduotyje, europiečiai buvo sužavėti lietuviškai gaminta vištiena ir tradiciniu tinginiu. Už šiuos patiekalus komisija skyrė aukščiausią įvertinimą – 12 taškų. Už menines fotografijas lietuvaičiai gavo 10 taškų, už videoklipo sukūrimą – 9 taškus, gatvės teatro užduoties atlikimas įvertintas 8, o iš antrinių žaliavų sukurtas kostiumas – 2 taškais.

Iš viso mūsiškių komanda surinko 84 taškus ir tapo „Europos žmonių festivalio“ nugalėtojais. Antroji vieta su 78 taškais atiteko Vokietijos komandai, surinkusiai 78 taškus, o trečioji – ispanams, surinkusiems 77 taškus.
Šis festivalis ir jame tvyranti atmosfera – puikus europiečių ir kiekvienos šalies delegacijų narių vienybės ir draugystės pavyzdys. Mūsiškiai džiaugiasi turėję galimybę dalyvauti Europos tautų šventėje, įgyti naujos kultūrinės patirties ir su bičiuliais pasidalinti bent nedidele lietuviškosios kultūros dalele.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-08-01 15:01:15