Pasirinkite kalbą

Naujienos

Joninės ir Šv. Jono atlaidai Pociūnėliuose

2024 m. Birželio 25 d.


Birželio 23-iosios vakarą dauguma pociūnėliečių kartu su miestelio svečiais praleido Joninių šventėje, kuri surengta Pociūnėlių parke. Šventę surengė Baisogalos kultūros centro Pociūnėlių kultūros namai, Skėmių seniūnija, Pociūnėlių miestelio seniūnaitė Audronė Poškuvienė. Šventę vedė renginių organizatorius Domas Dveilis.

Susirinkusiuosius pasveikino Skėmių seniūnijos seniūnė Ingrida Gladkienė, Baisogalos kultūros centro direktorė Erika Liukienė. Seniūnė padėkojo už surengtą šventę A. Poškuvienei, E. Liukienei, Domui Dveiliui. Buvo pasveikinti Jonai, Janinos, Rasos, uždegtas Joninių laužas. Žuviene vaišino žvejų klubas „Kairiai“ (pirmininkas Vaidas Globetans). Buvo galima paragauti šilkinės košės, giros, saldumynų, įsigyti žaislų, papuošalų, kitokių daiktų prisiminimui.

Joninėse šoko Baisogalos kultūros centro Pociūnėlių kultūros namų šokėjos (vadovas D. Dveilis). Koncertavo atlikėjai Benas Abdulskis, Tonis, D. Dveilis. Vaikai ypač džiaugėsi susitikimu su Meškiu, putų šou, batutu. Visi, kas mėgsta šokti ir dainuoti, šėlo diskotekoje (dainavo D. Dveilis)!

Pagrindiniai šventės rėmėjai: Valerija ir Alfonsas Koryznos, Rasa ir Dainius Vyšniauskai, Ilona ir Robertas Petrėčiai, Lina ir Aurelijus Sadzevičiai, Greta ir Raimondas Paulauskai, Audinga ir Ramūnas Petraičiai. Parką Joninėms puošė Pociūnėlių seniūnaitė A. Poškuvienė, jai padėjo miestelio ir gretimų kaimų gyventojai.

Birželio 24 d. Pociūnėlių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyko atlaidai. Šv. mišias aukojo kunigas Arūnas Urbelis, atvykęs iš Baisogalos. Mišiose giedojo Baisogalos ir Pociūnėlių bažnyčių chorai, vadovaujami Neringos Bernadickienės ir Genovaitės Vorienės. Bažnyčioje kalbėjo Skėmių seniūnijos seniūnė I. Gladkienė, kuri sveikinimo žodžius skyrė Jonams ir Janinoms. Kunigas padėkojo bažnytinės procesijos ir mišių dalyviams, tiems, kas papuošė bažnyčią atlaidams, sutvarkė bažnyčios aplinką.

Taigi, Šv. Jonas Pociūnėliuose paminėtas prasmingai. Renginiuose dalyvavusių žmonių skaičius rodo, kad miesteliui svarbios ir Joninės, ir Šv. Jono atlaidai.

Roma Buivydienė, Pociūnėlių miestelio bendruomenės narė

Paskutinis atnaujinimas: 2024-06-25 15:20:29