Pasirinkite kalbą

Naujienos

Kleboniškių kaimo buities muziejuje Sekmines šventė vaikai

2024 m. Gegužės 17 d.


Gegužės 16-osios vidurdienį Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje (Radviliškio r.) klegėjo vaikai – tarsi piemenėliai nuotaikingai šventė Sekmines.

Į edukacinį renginį „Piemenėlių Sekminės“ sugužėjo apie 120 vaikų iš Smilgių gimnazijos (Panevėžio r.), Šeduvos gimnazijos, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos.

Smagiame renginyje Sekminių tradicijas priminė, grojo, dainavo, šoko ir visus šokti mokė Šeduvos gimnazijos vaikų etnografinis ansamblis „Malūnėlis“, vadovaujamas Ingos Rutkauskienės ir Ritos Ivoškienės, o akordeonu grojo Gintaras Rutkauskas. Vaikai pievoje sukosi kaip tikri malūnėliai, negailėdami energijos. Šventė džiugino ir puikiu oru – atrodė, kad su vaikais kartu ritinėjasi ir saulė.

Nors Sekminių papročiai Lietuvoje nyksta, Kleboniškių kaimo buities muziejuje ši šventė nepamiršta ir švenčiama kasmet. Anksčiau Sekminių itin laukdavo piemenys – per linksmą šventę žalumynais puošdavosi patys, papuošdavo kerdžių bei karvių ragus, rengdavo iškylas. Kleboniškių kaime tradicijos atgaivinamos – per Sekmines dainuojamos liaudies dainos, šokami etnografinius šokiai, grojama tradiciniais instrumentais, žaidžiami senieji žaidimai.

Prisimenama ir piemenėlių vaišių tradicija: muziejininkai stalus nuklojo saldumynais, o ant laužo spirgėjo gardi kiaušinienė, kepta iš galybės kiaušinių. Gamtoje tradicinis Sekminių valgis atrodė dar skanesnis!

„Piemenėlių Sekminės“ – projekto „Kasdieniniai ir šventiniai darbai bei amatai Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija

Lauros Prascevičiūtės nuotraukos

Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-17 14:39:38